Loading... (0%)

Ajakirja Pere ja Kodu veebruari numbri moeseeria on pildistatud Lihula mõisas

09 February 2017

Veebruarikuu Pere ja Kodu on nagu alati, väga sisukas: juttu tehakse nii laste kasvatamisest kui ka suhete hoidmisest. Loomulikult ei puudu numbrist ka moeseeria, mis on seekord pildistatud Lihula mõisas.

Detsembri alguses pöördus Kõmsilt pärit moefotograaf ning Pärnus asuva Pai Stuudio omanik Marjaana Vaher Lihula mõisa juhataja Maarja Jõevee poole palvega pildistada Pere ja Kodu moeseeria just meie mõisas.

“Tegelikult meeldib mulle pildistada sellisestes kohtades, millel on oma lugu ja seda mitte ainult kirjutiste näol, vaid kuhu aeg on reaalselt jätnud oma jälje; iga koha lugu toetab pilti, annab sellel juurde oma sõnumi,” rääkis Marjaana ning lisas: “Olen selliseid kohti otsinud juba pikalt ning õnneks on neid Eestimaal omajagu. Siiski, kuna olen ise siitkandist pärit, tundus armas otsida just neid kohti, mida ise tead.”

“Vatla mõisas olen juba kahte laste kollektsiooni pildistanud, seega oli vaja uut kohta, oma looga, kuid kindlasti sooja, et lastel oleks mõnus. Lihula mõisa soovitas mulle lapsepõlvesõbranna, kes ise on selle koha tihe külastaja nii koosolekute kui koolituste näol. Loomulikult jagas ta ka juhtnööre, kellega ühendust võtta ja nii see teoks saigi,” selgitas Marjaana.

Mõisa rahvas on väga lahke ja armas, seega ootasin seda pildistamist kohe eriti. Ja mida rohkem ruume mulle näidati, seda rohkem lummatud ma olin. Teadsin juba siis, et see ei jää viimaseks korraks seal pildistada ning nüüdseks olen selles rohkem kui veendunud!

Nii palju lugusid, erinevaid värve, ruumilisus, ajahamba poolt puretud, kuid siiski oma Aja ja Looga!

 

Nii jõudsidki 18. detsembril Lihula mõisa viis väikest modelli koos fotograafi ja saatjaskonnaga, et üheskoos teoks teha ilus tänapäeva mõisapeo moefoto sessioon.

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Marjaana toimetustel saate silma peal hoida nii Facebookis kui Pai Stuudio kodulehel

 

Päise pilt: Kristina Kukk
Sisufotod: Marjaana Vaher

Admin - post author

No other information about this author.