Loading... (0%)

Kirbla küla sai Aasta Küla konkursil kaks eripreemiat

11 August 2017

4.-6. augustil kogunes Vana-Võidus Eesti maarahva parlament: toimus XII Eesti Külade Maapäev „Eesti Küla elab“, kus osales ligi 400 külade eestvedajat kõigist 15 maakonnast. 

Avatseremoonial kuulutas Riigikogu esimees Eiki Nestor välja Eesti Aasta Küla 2017, millele kandideeris üks küla, alevik või kogukond igast maakonnast. Lisaks Lihula vallas asuvale Kirblale osalesid konkursil Läsna-Loobu Ida-Virumaalt, Rassi Järvamaalt, Kaisma Pärnumaalt, Kuriste Hiiumaalt, Väike-Rakke Tartumaalt, Roobaka Saaremaalt, Pedajamäe Valgamaalt, Järvere Võrumaalt, Himmaste Põlvamaalt, Kärde Jõgevamaalt, Sürgavere Viljandimaalt, Teenuse Raplamaalt, Kelvingi Harjumaalt.

Aasta Küla 2017 tiitli sai seekord Lääne-Virumaal asuv Läsna-Loobu, kes oli ka rahvusringhäälingu korraldatud rahvahääletuse võitja.

Kirbla küla sai aga eripreemia jätkusuutliku põllumajanduse edendamise eest, mille pani välja Maaeluministeerium. Lisaks tunnustas Kodukant Eesti Kirblat kui isamaalist küla medaliga.

“Üllatus ja uhke tunne eriauhindade saamise üle oli suur,” sõnas kohapeal viibinud Kirbla küla elanik Pille Kast, “Mõtlesime pikalt põhjust, miks isamaalise küla tunnustus just meile tuli, kuid siis meenus, millise põhjalikkusega Maidu Leever komisjonile meie küla ajalugu tutvustas ning kuidas Larissa Mandel kiitis meie tublisid noorkotkaid ja kodutütreid.”

Kõik 14 konkursil osalenud küla said žürii esimehelt Eiki Nestorilt kingituseks koosoleku juhatamise kella, millele on graveeritud küla nimi. Tema sõnul väärivad seda kella kõik külavanemad kui kõige mõistlikuma ja siirama demokraatia esindajad.

Fotod: Kibrla Külaseltsi Facebook

“Maapäev oli superlahe ning meeldejääv. Kirblakad võtsid aktiivselt osa kõigist pakutud üritustest ning töötubadest, kus arutati maaelu erinevate tahkude üle,” selgitas Pille, kes ise osales arutelus, mille põhiteemaks oli inimeste kaasamine ja koostegemine külades.

Pühapäeval, 6. augustil osales kolm Kirbla küla esindajat viieliikmelises võistlusmängus “Turvaline küla”, kus saavutati 2 koht.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Gerda Eha

Admin - post author

No other information about this author.