Loading... (0%)

Lihula staadionil algavad uuel nädalal hooldustööd

05 May 2016

Uue nädala alguses, 9-10. mail toimuvad Lihula jalgpallistaadionil taas hooldustööd, mida teostatakse koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga.

Hooldustööde eesmärk on tagada väljaku vastupidavus suurenenud kasutuskoormusele ning kindlustada selle kvaliteedi säilimist. Lõuna-Läänemaa Jagpalliklubi treener Jaanus Getreu meenutab: “Õnneks on see aeg, mil väljaku ettevalmistamiseks oli tarvis kangiga maasse auke lüüa ja kümnete kärude viisi vett välja vedada – möödas! Lihula staadion pole kunagi olnud nii heas seisus nagu ta praegu on. Eelmise aasta hooldustööd on olnud asja eest ja kui neid korrapäraselt teostada läheb väljak aina paremaks ja paremaks.”

Jalgpallistaadioni korrastusööde käigus õhutatakse, liivatakse ja väetatakse muru ning lisatakse uut seemet. Mulla struktuuri parandamiseks puistatakse väljakutele kokku 30 tonni liiva ja teostatakse püstlõikus. Eesti Jalgpalli Liit toetab tehtavaid töid tehnikaga ja Lihula vald panustab muruseemne, liiva ja muu kulumaterjali soetamisse aga ka tööjõuga.

Staadion_3Lihula valla majandusnõunik Rein Kruusmaa selgitab: “Endale me sellises kvaliteedis tehtava töö teostamiseks vajalikku tehnikat soetada ei suuda – seetõttu on taoline spetsialistide abi igati tänuväärt.
Omalt poolt toetame staadioni seisukorra parandamist korrapärase hooldamisega. Sel aastal toimuvad hooldustööd varem kui mullu ning tegelikult isegi paremal ajal: seeme jõuab enne suvekuumust tärgata ja jõudu koguda. Meie suurim vaenlane on põud: kuumal ja kuival ajal oleks terve väljaku kastmiseks vaja vähemalt 20 liitrit vett igale ruutmeetrile ehk vähemalt 100 tonni nädalas. Seda on väga palju!”

Jaanus Getreu ja Rein Kruusmaa kutsuvad väljaku kasutajaid üles staadioni hooldusperioodil võimalikult vähe koormata; kooli kehalise kasvatuse tunnid aga ka jalgpalli trennid toimuvad sel perioodil staadioni kõrvalväljakul.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Lihula vald tänavad Eesti Jalgpalli Liitu oma suure panuse eest.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Pildid: erakogu

Samal teemal Lihula Teatajast: Lihula jalgpalliväljakutel algasid hooldustööd

Admin - post author

No other information about this author.