Loading... (0%)

Lihula vallas lähtutatakse õigusriigi põhimõtetest

27 August 2015

Täna ilmus Lääne Elu online portaalis artikkel “Risti endise vallavanema korruptsiooniprotsess algab tuleva aasta veebruaris.” Lihula valla majandusnõunik Rein Kruusmaa vastu on esitatud süüdistus, mis pärineb 2011. aasta alguses korraldatud Risti tervisekeskuse rekonstrueerimise riigihankest.

“Rein on professionaalne, kompetentne ja väga töökas majandusnõunik, kelle panust ma kõrgelt hindan.
Lisaks on ta hea kolleeg ning suurepärane inimene, kellest väga lugu pean. Nii kaua, kui inimest ei ole süüdi mõistetud, on ta süütu,” kommenteeris vallavanem Varje Ojala-Toos

Lihula vallasekretär, jurist Ermil Miggur lisas: “Oleme kogu protsessist algusest peale teadlikud ning lähtume õigusriigi põhimõtetest, kus kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Rein Kruusmaa teeb oma tööd hästi, me usaldame teda ning muud pole meil selle teema kohta öelda.”

“Tahtlikult või omakasu nimel ei ole ma seadust rikkunud, seda võin küll, käsi südamel, öelda. Tegusid, mida mulle täna süüks pannakse, ei ole ma toime pannud. Kõik 2011. aastal hankemenetluse käigus võetud pakkumused on koostatud või muudetud pakkujate poolt või teadmisel. Mingeid valeandmeid PRIAle iial esitatud ei ole,” ütles Rein Kruusmaa.

Foto: riigikantselei.ee

Admin - post author

No other information about this author.