Loading... (0%)

“Öös on muusikat” tõi Lihula muuseumisse täismaja

17 May 2015

Muuseumiöö1 16. mail toimus Lihula muuseumis, nagu ka paljudes teistes muuseumides üle Eesti, muuseumiöö “Öös on muusikat”. Lihula muuseumi õhtune programm oli tihe ning meeleolukas ja rahvast üle ootuste palju.

Registreerimislehtedelt võis lugeda, et külalisi, keda käis kokku umbes 150, oli tulnud ka kaugemalt: Tallinnast, Ristilt, Kullamaalt, Pärnust, Paidest, Tapalt, Märjamaalt, Tartust. “Ma lootsin, natuke isegi kartsin, et tuleb palju rahvast, ja tuligi, kuid õnneks hajus see mass niimoodi mööda maja laiali, et kõik mahtusid kenasti ära,” ütles Lihula muuseumiöö korraldaja Maarja Jõevee.

Laulu, pillilugude ja tantsuga esinesid Metsküla Algkooli lapsed, kes suure aplausiga tagasi plaksutati. Lisaks musitseerisid ning rääkisid lugusid oma pillidest lõõtsanaised Märjamaalt. Regilaulust rääkis Mari Sarv, kelle eestlaulmisel toimus ka ühine regilaulude laulmine.

Pärnu naisansambel “Naiste rõõm

 

Muuseumiöö4 Südamliku ja meeldejääva kontserdi andis Pärnu naisansambel “Naiste Rõõm”. Tegemist on sõpradega, kellele meeldib laulda ning kes niimoodi avalikult astusid üles esimest korda.
“Maarja kutsus ning me kohe tulime. Ja tore on, et tulime, sest publik oli nii soe ja armas ning teie mõisa saali akustika on suurepärane,” olid naised peale Lihulas antud kontserti positiivselt meelestatud.
Lisaks said muuseumiöö külastajad osa järgmistest näitustest:
* Muuseumi püsiekspositsioon
* Madli Roosiorg-Kirchoffi graafika
* „Kelmikas aluspesu“ – ajalugu ja tänapäev

Kelmikas aluspesu

Täna avaMuuseumiöö3tud näituse “Kelmikas aluspesu” puhul on tegemist suure meeskonna ühise panusega. Avalikus tänuavalduses, mis näituse ukse peal ripub, on üleval järgmine nimekiri: Hanila muuseum, Rõude külaseltsi muuseum, Lihula kultuurikeskus, Made Uus, Angelika Puda, Marje Hinsberg, Jüri Hinsberg, Maie Roos, Mai Jõevee, Maanus Jõevee, Eda Aavik, Elle Aavik, Maret Elismäe, Mai Sarv, Virge Palusalu, Viktor Stepin, Maks Ost, Ain Saare.
Suur tänu teile!
“Lisaks on suur rõõm, et kõik Lihula valla ettevõtjad, kelle poole seoses Muuseumiöö korraldamisega pöördusin, olid lahkesti nõus koostööd tegema.
Minu eriline tänu läheb järgmistele inimestele: Andres Habak, Aldo Vaan, Toomas Laos, Piia Saak, Kersti Ajaots ja Kaja Kivisalu, Tiina Lobja, Marika Mann, Larissa Mandel ja Mati Mandel,” lisas seda ettevõtmist vedanud Maarja Jõevee lõpetuseks.

Admin - post author

No other information about this author.