Loading... (0%)

Üleskutse „Lihula Kohinad“ jälgijaile

04 October 2015

Lihula Kohinad“Lihula Kohinad” on 2013. aasta oktoobris loodud Facebooki lehekülg, mille eesmärgiks on inimesteni tuua killukesi Lihula piirkonna ajaloost. Leheküljel, kust leiate nii vanu fotosid kui ka artikleid, on tänaseks üle kuue ja poolesaja jälgija.

Öeldakse, et kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta, nii et siinkohal annamegi sõna “Lihula Kohinad” toimetajale.

 

“Lihula Kohinad”, miks ja kuidas?

Algne idee seda Facebooki lehte luues oli korjata internetiavarustest üles võimalikult palju infot Lihula kohta ajavahemikus 19. sajandi II pool kuni 1940ndad.
Alustatud sai vanadest digitiseeritud ajaleheartiklitest ning siis tuli avastus, et internetis leidub ennesõjaaegse Lihula kohta ikka väga palju fotomaterjali, mille peal see leht siiani peamiselt üleval püsinud ongi.

Märkimata ei saa jätta ka paari erakogu, mille omanikud hea meelega oma perealbumitest pilte on jaganud. Suured tänud Mari Järvi ja Eva Kõllama.

Ajaloolistel piltidel on see „halb omadus“, et nende kogus on arusaadavatel põhjustel limiteeritud, sest neid ei teki lambist juurde. Ei ole võimalik lihtsalt minna ja teha uus ülesvõte mõnest ajaloolisest ja juba igavikku kadunud ehitisest või isikust. Üks võimalus siiski on ja sellest lähtuvalt tuleb ka järgnev üleskutse.

Kallid Lihula valla, nii endised kui ka praegused, elanikud ning nende järeltulijad üle maailma, kelle ainsaks sidemeks Lihula ümbruskonnaga ongi võib olla ainult see, mida interneti vahendusel kogeda on võimalik.  

Facebooki leht „Lihula Kohinad“
kutsub Teid üles otsima välja omad vanad mälestused – pere fotoalbumid ja esemed (vanad ajalehed, suveniirid jne), mida on võimalik skanneerida või pildistada ning jagama neid teiste huvilistega.
Eriti on oodatud ülesvõtted, millel lisaks inimestele on võimalik ära tunda kohti Lihulas ning ka mujal Lihula vallas. Eriti tore oleks kui pildile kaasneks mingi lugu.
Digitaliseeritud materjalide vanus võiks jääda esialgu 20. sajandisse. Veel varasem aeg oleks juba lotovõit.

Oma materjalide saatmiseks palun võtke ühendust Facebookis sõnumi teel või e-posti aadressil avokiisk@hot.ee ning siis saab kokku leppida, mil viisil Teie fotod ja mälestused siia lehele üles saab panna. Postituste tegemine otse „Lihula Kohinad“ seinale on  teistele lugejatele halvasti näha, seega mitte kõige parem variant.

Ilmselgelt ei oma kõik inimesed tehnilisi vahendeid oma mälestusesemete digitaliseerimiseks, kuid selles osas võib vabalt abi küsida. Ikka aitame.

Teie heatahtlikkusele ning aktiivsele osavõtule lootma jäädes.

 

Avo Kiisk
avokiisk@hot.ee
„Lihula Kohinad“ toimetaja

Lihula rajooni avatud kaupluse ülevaade. Sõõris kangaste osakond. 1954. Foto: V. Gorbunov. ETA.

 


Artikli fotomaterjal:
Lihula rajooni kauplus 1954
Haapsalu Sidesõlme Lihula sidehoone valmimine 1987

Admin - post author

No other information about this author.