Loading... (0%)

Maavanema õpetajate päeva tervitus: “Õpetaja. Teadmiste allikas, autoriteet, juhendaja, eeskuju”

05 October 2015

Täna on õpetajate päev. See on päev, mil tähelepanu keskmes on inimesed, kes panustavad oma aega, energiat ja teadmisi, et lapsed ja noored saaksid parima võimaliku hariduse ning ettevalmistuse eluks.  Õpetaja töö on see töö, mille kaudu luuakse meie kõigi tulevik, sest on ju tänased noored homsed otsustajad, tegutsejad, muudatuste ellu viijad.

Lihula vallavalitsus korraldab sel puhul täna kell 18.00 Lihula haridusasutuste kõigile töötajatele mõisa saalis kontsert-vastuvõtu, mille esimeses osas  viib jutumatka radadele rändama ning mõtisklema Eesti tuntuim jutuvestja Piret Päär, keda saadab mitmekülgne muusik Andre Maaker.
Teises osas esinevad sõnavõttudega Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, volikogu esimees Jaak Kastepõld, kes teevad teatavaks ka Lihula valla “Aasta õpetaja”.

Maavanema tervitus

Siin on pöördumine, mille Lääne maavanem Neeme Suur õpetajate päeva puhul kõigile maakonna õpetajatele  edastas.

Õpetaja. Inimene, kelle hoole all me kõik oleme olnud.
Keegi, kelle nimi ei lähe kunagi meelest ära.
Kellele suu ei paindu “sina” ütlema.
Teadmiste allikas, autoriteet, juhendaja, eeskuju. Kelle heakskiitu ootad ka siis, kui seda enam üldse ei vaja. Keegi, kes jätab sinusse jälje ja mõjutab sinu elukäiku vaata et samapalju, kui ema või isa.
Tavaline naine või mees, kellel on oma iseloom, tõekspidamised ja harjumused. Kellel on oma unistused ja lootused, nõrkused ja tugevused.
Kellel tuleb see õpetamise asi hästi välja (või siis äkki ei tule ka). Keegi, kes töötab selle nimel, et lastest saaksid paremad ja targemad inimesed. Keegi, kellest lugu peetakse, kellest lugusid räägitakse, häid, naljakaid või arvustavaid. Aga mitte kunagi ükskõikseid.

Õpetaja. Keegi, kelle hoole alla usaldame omad lapsed. Kellest loodame, et ta aitab meil täita meie unistust meie õnnelikest, tublidest ja edukatest lastest. Kellelt me loodame oma lastele tuge läbi elu käimisel, kes aitaks kergendada meie endi koormat. Ja jagada meie süütunnet.
Keegi, kellega meil on ühised lapsed. Keda me ei saa valida, vaid kes võetakse tööle. Võetakse tööle palga eest, mida meist osad endalegi loodavad, teised aga piisavaks ei pea.
Võetakse tööle mis võtab inimesest kõik ja annab paljugi ka tagasi. Tööle, mida kõik lapsed ise teha tahaksid, mida mõnedki noored õpivad, mida raskeks ja vähe tasuvaks peetakse ja millel tihtilugu eluaeg püsitakse.
Tööle, mille tegija peab kandma välja ühiskondlikud vapustused, väärtushinnangute muudatused, sotsiaalsed ebakõlad ja puudujäägid, erilise taibukuse ja hüperaktiivsuse ja ka kaassündinud või õpitud laiskuse.

Ja siis veel tuleb välja kanda ka riiklik õppekava, hariduspoliitika, ja siis veel ka lapsevanemad. Nii need aktiivsed suhtlejad ja toetajad, kui ka need teised.

Ja selle kõige keskel on õpetaja.
Inimene, kelle hoole all me kõik oleme olnud.
Kelle nimi ei lähe kunagi meelest ära. 

 

Foto: erakogu

Jõudu Teile, Teie töös, õpetajad!
Head õpetajate päeva!

Neeme Suur
Lääne maavanem

 


Artikli päise foto: Holstre Kooli blogi

Admin - post author

No other information about this author.