Loading... (0%)

Lihula vald tänas ja tunnustas oma haridustöötajaid ning andis üle aasta õpetaja tiitli

07 October 2015

Lihula mõisas toimunud meeleolukal õhtul andsid vallavanem ja volikogu esimees üle Lihula valla “Aasta õpetaja” tiitli, mille sai eesti keele õpetaja Valli Ost. Vallavalitsuse korraldatud õpetajate päeva kontsert-vastuvõtt sai teoks armastatud jutuvestja Piret Pääri ning muusik Andre Maakeri seltsis.

Sõna vägi

Kord oli üks sufi kutsutud ravima haiget last. Ta lausus mõned sõnad, kordas neid veel mitu korda ja ütles siis vanematele: “Nüüd saab ta terveks!”

Üks mees nägi seda pealt ja pilkas:”Ah, mis jutt! No, kuidas see saab nii olla, et mõnest sõnast piisab tervenemiseks!”

Tavaliselt leebe olemusega sufi vastas mehele väga kurjalt: “Sina ei tea neist asjust midagi. Sa oled loll!”
Mees läks näost punaseks, oli solvunud ja tundis ennast väga pahasti.

Sufi sõnas taas leebelt: “No näed nüüd, kui sõna paneb sind punastama ja solvuma ning ennast halvasti tundma, miks arvad sa siis, et sõna ei või ravida.”

Niisugune oli mõistujutt, mille Piret Päär eelinfona saatis. Ühtlasi sai sellest sõnum, mis kaunistas Lihula õpetajate päeva sündmuse kutset, mille said kõik valla haridusasutuste töötajad.

Et jääks meelde ja puudutaks hinge

Selle kontsert-vastuvõtu eesmärk ning taotlus oli lihtne et jääks meelde ning puudutaks hinge ja aitaks paremini mõista, kuivõrd palju võivad määrata need sõnad, mida igapäevaselt kasutame. Väljendist “sõna vägi” sai kogu õhtu deviis, millest lähtus nii ülejäänud programm kui ka tortidele kirjutatud sõnumid.

Kasvatajate, õpetajate ning teised haridusasutuste töötajate mõtted ja sõnad, panustatud aeg, energia ja teadmised on topelt suure väärtusega, sest nende töö on see töö, mille kaudu luuakse meie kõigi tulevik, sest on ju tänased noored homsed otsustajad, tegutsejad, muudatuste ellu viijad.

 

 


Aasta õpetaja

Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ning vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld esinesid sõnavõttudega, peale mida andsid üle Lihula valla “Aasta õpetaja 2015” tiitli, mille sai eesti keele õpetaja Valli Ost.

Valli Ost. Foto: erakogu

Valli juhendamisel tegutseb koolilehe Tikker toimetus. Tegemist on Eesti ühe mahukama, sisukama ning ilusaima kujundusega kooli ajalehega. Lisaks on Valli õpilased kirjutanud hulgaliselt kirjatükke, mis konkurssidelt kõrgeid kohti toonud, kuid kirjutamine pole ainus, milles nad tugevad on.
2015. aasta “Nagu Nalja – Vilde” konkursil saavutas lugude vestmises sädelevaima esineja tiitli Valli õpilane Raul Neeme.

Sel aastal saavutasid Valli õpilased maakondlikul emakeele olümpiaadil kaheksanda klassi arvestuses kolmikvõidu.
Valli Ost on pühendunud õpetaja, kelle õpilased on läbi aegade olnud head eesti keele tundjad. Valli nõudlikkus ja punktuaalsus on üha liberaalsemaks muutuvas pedagoogikas saamas harulduseks.  2015. aasta on olnud Vallile kui teenekale pedagoogile suurepärane.
Valli edu on innustuseks tema kolleegidele ja annab kinnitust, et õpetaja vanus ei loe, loeb tema pühendumine.

Aasta õppija ja aasta koolijuht

Vallavalitsuse ja volikogu esindajad palusid tunnustamiseks saali ette ka Liina Vaimla, kes sai Läänemaa aasta õppija tiitli ning Lihula Gümnaasiumi direktori, sest Janar Sõber valiti sel aastal Läänemaa aasta õppeasutuse juhiks.
Õhtu lõpetas õpilaste meeldejääv ning südamlik etteaste, millele järgnes kohvi- ja koogilaud ning kõigile õpetajatele lillede andmine.

Fotod: Eliise Tiidussalu ja Kaarel Kaisel

 

 

 

Katrin Veek ja Eliise Tiidussalu õpetajatele lilli korjamas. Aitäh Sulle Nansi selle hea idee ning lahke pakkumise eest. Foto: Kristi Märk

 

 

Admin - post author

No other information about this author.