Loading... (0%)

19 ehtekunstnikku avavad sel nädalal Lihula mõisas unikaalse näituse „Symbiosis3“

19 September 2016

Taaskord on ehtekunstnike grupp purjetamas Matsalu loodusfilmide festivali (MAFFi) tuules Lihula mõisa, avades kolmapäeval, 21.septembri õhtul kl 17 kolmandat korda kaasaegse ehtekunsti näituse „Symbiosis“. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.

Autor: Kai Kubja

Oma töödega astuvad üles 19 ehtekunstnikku, tehes oma loominguga kummarduse loodusele. „Symbiosis“ on teistmoodi näitusformaat, pakkudes üllatusi ning avastamisrõõmu igal sügisel  kordumatul kujul.

Kohapeal on, nagu juba tavaks saanud, kunstnikud ja jutuvestjad, kes valgustavad külalistele  kaadritaguseid hetki.

Sümbioosi alguseks võib lugeda 2014. aasta suve, mil paar algrakukest Kesslaiul tšillisid ning ühtäkki avastasid, et kohe on MAFF algamas. Sealt arenes kiiresti edasi mõte, et äkki annaks ka omapoolse panuse, aitaks veidike kultuurielu elavdada,  tutvuks Lihulaga, suhtleks kohaliku rahvaga  jne.

Mõeldud, tehtud. Aega polnud palju. Tegelikult oli aega ainult mõned nädalad. Rääkisime sõpradega, nad olid nõus kampa lööma. Mingit raha me ei taotlenud, kõik toimus entusiasmi najal. Esimene kord oli meid ainult 6 kunstnikku. Ilmselt head muljed levisid, sest järgmisel aastal paisus grupp 14 liikme peale ning nüüd  on meid juba 19.

_dsc8386

Pidime natuke hoogu pidurdama, kartes, et ruumi ei jagu. Vaatame, kuidas sel aastal ära mahume, võib-olla varsti tuleb siia kogu  metalliseltskond kokku. See oleks lahe!

Kuna me purjetame MAFFi tuules, siis otse loomulikult on ka meie teemaks loodus. Siin on hästi palju tõlgendamisruumi, alates äratuntavast viitest loodusele, lõpetades huumori ja abstraktsiooniga.

Oleme avatud loetud päevad, näitus on valminud ekstra loodusfilmifestivali jaoks ning ülespanek ainulaadne.

Garanteerime külastajale hulgaliselt ahhaa-momente,  üllatusi, ootamatusi!

Autor: Jaanika Pajuste

Näitusel osalevad: Ivi Talzi, Kadi Kübarsepp, Merike Balod, Kätrin Beljaev, Sven Tali, Kristiina Kibe, Merilin Tõnisoja, Jaanika Pajuste, Kai Kubja, Kaire Rannik, Kerttu Tuberg, Katrin Veegen, Margit Paulin, Eilve Manglus, Keiu Koppel, Harry Tensing , Kadi Veesaar, Triin Pukk, Maria Kadarpik

Näitus toimub sõbralikus koostöös Matsalu loodusfilmide festivaliga MAFF – http://www.matsalufilm.ee/.

Näitusele on õla alla pannud Eesti Kultuurkapital, Moodne Valgustus ja Matsalu Loodusfilmide Festival.

“Symbiosis 3”
22.-30.septembril 2016.a

Ootame uusi ja vanu sõpru samas kohas, Lihula mõisa II korrusel.
Näitust saab külastada N-P, kell 11-17.
Sissepääs on tasuta.

Facebooki sündmuse leiate SIIT.

Ehtekunstnike nimel
Kai Kubja

 

Eelmise aasta näitus: MAFFi raames toimuv ehtenäitus SümBIOos toob vaatajateni üllatusi ja muinaslugusid

Admin - post author

No other information about this author.