Loading... (0%)

Lihula võistkond saavutas põhikoolide kergejõustiku mitmevõistlusel kolmanda koha

19 September 2016

Eelmisel nädalal toimus Haapsalu staadionil Läänemaa põhikoolide mitmevõistlus, kus teiste seas osalesid ka Lihula Gümnaasiumi õpilased. Läänemaa Koolispordi Liidu poolt korraldatud kergejõustiku mitmevõistlusel tulid meie tublilt esinenud noored üldkokkuvõttes kolmandaks.

Kokku oli 14. septembril kavas kuus ala: 60 m jooks, kaugus- ja kõrgushüpe, kuulitõuge, pallivise ning tütarlastele 600 ja poistele 1000 m jooks. Iga saavutatud tulemus andis vastava tabeli alusel punkte, millede kokku liitmisel saadud kogusumma alusel moodustati sportlaste pingerida. Tegemist oli oskusi ja raudset närvi nõudva võistlusega ning Lihula Gümnaasiumi õpilased võistlesid väga tublilt.

Kolm sportlast esikuuikus, kool lõpparvestuses kolmas

Oma võimeid tuli proovile panema 20 tütarlast ja 23 noormeest: kokku 43 õpilast kuuest Läänemaa koolist. Esindatud oli Haapsalu, Martna ja Ridala põhikoolid, Lihula ning Taebla gümnaasiumid ja ka Oru kool.

Lihula Gümnaasiumit olid esindamas Siret Põldäär, Gertu Küttmann, Maria Reks, Vaike Reinmaa, Kevin Kiviselg, Reno Mark, Virgo Vallik ja Markus Sõber – kõik nad tegid korraliku mitmevõistluse. Meie tütarlaste võistkond saavutas koolide arvestuses kolmanda ning noormehed teise koha.

Siret Põldäär kogusumma: 2846 / V koht

• 60 m jooks – 9,6
  • kaugushüpe – 3.90
  • kuulitõuge – 7.37
  • kõrgushüpe – 1.40 (isiklik rekord)
  • pallivise – 50.00 (1. koht, isiklik ning Lihula Gümnaasiumi rekord)

• pallivise – 63.50 (isiklik rekord)
  • 1000 m jooks – 3.23,7 (isiklik rekord)

• pallivise – 49.50
  • 1000 m jooks – 3.21,2 (isiklik rekord)

Markus Sõber kogusumma 2717 / X koht

• 60 m jooks – 8,4
  • kaugushüpe – 4.88
  • kuulitõuge – 8.09
  • pallivise – 45.00
  • 1000 m – 3.51,6

Markus ja Virgo väärivad siinkohal eraldi esile toomist: teistest kaks aastat nooremad, seitsmenda klassi poisid, tegid ilusa seeria. Märkimist väärib Virgo 1000 m jooksu isiklik rekord, millega ta tõusis 15-lt kohalt üheksandaks, aga ka Markuse kaugushüpe tulemus, mis on 13-aastase poisi kohta väga hea saavutus.

Tütarlaste ja poeglaste tulemuste liitmisel saavutas Lihula Gümnaasium kolmanda koha, edestades sellega Taebla Gümnaasiumi ning Martna ja Oru põhikoole. Kergejõustikuvõistluse esimese koha saavutas Haapsalu ning teise Ridala põhikool.

Kevadel alguse saanud ja suvel ning sügisel hoogsalt jätkunud kergejõustikuvõistlustel osalemine ei ole veel läbi – juba eeloleva neljapäeva õhtupoolikul on meie kergejõustiklased taaskord võistlustules Haapsalus. Siis on seal kavas kõrgushüpe, 1000 m jooks ja kuulitõuge. Ülejärgmisel nädalal aga Lihulas, kus võisteldakse palliviskes, kuulitõukes, kettaheites ja 100 meetri jooksus.