Loading... (0%)

Lihula noored osalesid Portugalis rahvusvahelises noortevahetuses

16 September 2016

Augusti lõpus osalesid kolm Lihula noort Portugalis toimunud rahvusvahelises noortevahetuses. “Less is more 2 inclusion” nime kandnud nelja riigi ühisprojekti raames keskenduti noorte kaasatusele ja osalusele, loovusele ja loomingulisusele, aga ka tervisele ning kultuurile.

24. augustil lendasid Martin Teppan, Eliise Lepp, Kevin Reidar Bachaus ning Lihula noorsootöötaja Anneli Õige kuuma ja päikeselisse Portugali, et osaleda kümme päeva kestnud noortevahetusprojektis. Meie pisikest kodumaad olid lisaks Lihula noortele esindamas ka Loretta Aganits Võrumaalt, Anne Mai Runtal Haapsalust ning Kristen Suuster Hiiumaalt. Eesti poolt oli projekti partneriks ja kandideerimisavalduste põhjal grupi kokku panijaks MTÜ Continuous Action.

Setubali linna saabus kokku 34 noort vanuses 14-17 aastat. Riikidest olid lisaks Eestile esindatud veel Itaalia, Austria ning Portugal. “Viimasel päeval kokkuvõtteid tehes ütles üks noormees, et oleme nagu üks suur rahvusvaheline pere. Seda me olemegi,” ütles Anneli Õige.

Päevad olid tihedad: kohtumine Palmela linnapeaga, seiklusradade läbimine, kanuuga sõit, matkamised, Lissaboni külastus ning palju muud. Kõike seda saatsid rahvusvahelistes meeskondades ülesannete lahendamised. “Tervislik toitumine” ning “sport kui ühendaja” on vaid mõned näited teemadest, mida noored pidid “läbi hammustama”.

Eliise Lepp jäi noortevahetusega rahule: “Tänu grupitöödele saime kiiremini üksteisega tuttavaks ja hakkasime rohkem suhtlema: õhtud möödusid mänge mängides ja teiste riikide kultuure tundma õppides.” Neiu sõnul paistsid eestlased teiste riikide esindajate silmis oma pikkuse ja tarkusega välja vanemad, kui nad tegelikult olid.

Martin Teppanil jagus samuti vaid positiivseid sõnu: “Mulle väga meeldis see noortevahetus. See oleks võinud isegi natukene pikem olla. Kõik tegevused ja üritused, mis me seal tegime, olid väga hästi korraldatud ja lust oli neid kaasa teha.”

Kevin Reidar Bachaus lisas omalt poolt, et tegemist oli uue ja huvitava kogemusega, mis kohe kindlasti mööda külgi maha ei jookse. Samuti oli tema sõnul tore näha Portugali ning tutvuda erinevate inimestega.

“Sellise suurepärase seltskonnaga on väga tore reisida. Minule oli see esimene noortevahetus ja kindlasti ei jää see viimaseks,” ütles noorte grupijuhiks olnud Anneli ning lisas: “Oleme väga tänulikud Continuous Actionile meid Portugali saatmast. Samuti täname Lihula kultuurimaja ning valda, aga ka Oilseeds Trade’i meid toetamast. Isiklikult tänan noori ning nende vanemaid, kes oma lapsed nii kaugele minuga usaldasid.”

Noortevahetust rahastas programm Erasmus+ Portugali büroo.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Lihula Noortemaja

Admin - post author

No other information about this author.