Loading... (0%)

Metsküla Algkool sai ProgeTiigri programmist uued nutiseadmed

15 September 2016

Esmaspäeval tehti Metsküla Algkoolis algust 5.-6. klassi nutiringiga, kus lapsed said proovida kõiki HITSA toel ostetud seadmeid nagu Ozobot, BlueBot, Edison, Dash&Dot ja MakeyMakey.

Kevadel avas Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) taotlusvooru, kus  kõigil alus-, üld- ja kutseharidusasutustel oli võimalik taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D-printer KIT-ide soetamiseks.

ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru laekus 239 taotlust 237 erinevast haridusasutusest. Hindamiskomisjoni töö tulemusel jäid sõelale 129 haridusasutuse taotlust – nende seas ka Metsküla Algkooli oma.

Nutiseadmed jõudsid meie valla väiksesse kooli juba juunis, kuid koolivaheajast tingituna alustati nende kasutamist uuel õppeaastal. “Oleme nutiringiga tegelenud pisitasa juba varasematel aastatel, kuid tänavu saime tunniplaani mahutada ka eraldi tunni nii 1-3, kui ka 5-6 klassi lastele,” selgitas kooli direktor Pille Kaisel.

“Lapsed on uute seadmete üle väga rõõmsad – katsetamist ja õppimist on küll ja veel, aga esimene tutvus nendega on igatahes tehtud,” ütles Pille ning lisas: “Meil on paar ideed, kuidas saaksime uusi seadmeid kasutada ka ainetundides – loodame, et see õnnestub.”

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Fotod: Pille Kaisel

Admin - post author

No other information about this author.