Loading... (0%)

82 aastat tagasi vannutati Lääne Naiskodukaitse Lihula jaoskond

04 September 2015

Lääne Naiskodukaitse Lihula jaoskonna vannutamine 1933. aastal. Foto: Lihula muuseum

 

Lihula naiskodukaitse õnnistati sisse eile, 3. septembril, 82 aastat tagasi. 1933. aasta 6. septembri ajalehes Lääne Teataja on selle kohta ilmunud järgmine artikkel.

Lihula Naiskodukaitse õnnistati

Lihula Naiskodukaitse õnnistamise päev pühapäev 3. september osutus suureks sündmuseks Lihulas, kuhu eriti oli kogunenud Naiskodukaitse liikmeid esinaise ümbruskonnast.

Silmapaistvamaks sündmuseks oli naisõpetaja pr Treu esinemine kantslist südmaliku jutlusega. Jumalateenistust kaunistas kohalik puhkpilliorkester hr Zvinevi juhatusel. Solistina esines pr. Võsu, pr Kauts ja hr Zvinev. Üldiselt jättis jumalateenistus ja musikaalne osa sügava mulje.

Naiskodukaitse vannutamist teostas Lihula õpetaja Luuberg. Õnnistamispäevaks osavõtma oli palutud Läänemaakonna ringkonna esinaine pr Tõnso, Haapsalu esinaine pr Greenfeldt ja Uuemõisa esinaine pr Pajusson. Peab allakiriipsutama seda üksmeelt, mis valitseb Lihula naiskodukaitse peres, mida tuleb tema juhi pr Part-Holmi teenete hulka lugeda.

Endisele esinaisele prl Soovikule, kellel on teened Lihula naiskodukaitse peres annetati väärtuslik hõbe mälestusese. Õnnistamispäevast võttis osa suur hulk rahvast lähemalt ja kaugemalt ümbrusest, mis näitab, et Lihula ja ta seltskond oskab hinnata naiskodukaitse tööd ja tegevust.

 

Taasloodud naiskodukaitse jaoskond otsib oma eelkäijaid

Eelmise aasta septembris taasloodud naiskodukaitse jaoskond, mida praegu nimetame Lõuna-Läänemaa jaoskonnaks, on oma eelkäijate jälgede otsingul.

“Palume väga, et kui keegi tunneb fotol olevaid inimesi, meile sellest teada anda.
Ootame ka seda infot, kui kellelgi on mälestusi või kellelgi on kellegi mälestuste mälestusi naiskodukaitse tegevusest või vanu fotosid (kui ka ei tea, kes fotol on), kus toimetavad helesinistes kleitides ja vahel ka tumedates barettides asjalikud naised,” ütles Lõuna-Läänemaa jaoskonna esinaine Kaja Lotman.

Teateid võib jätta:
Kaja Lotman 5247899, jaoskonna esinaine
Maarja Jõevee 523 4303, Lihula muuseum

Admin - post author

No other information about this author.