Loading... (0%)

Ajakirja Eesti Naine detsembri numbrist leiame ka Lihula meeskoori loo

21 December 2016

Detsembrikuu Eesti Naine kajastab muude teemade hulgas ka Lihula meeskoori tegemisi, mille kohta leiame üle kolme lehekülje laiuva artikli “Lihula laulev vennaskond”. Tegemist on rubriigiga, kus ajakirja toimetaja sõidab ringi mööda erinevaid Eestimaa linnu, tutvustades neid ka lugejatele.

“Ükski linn pole liiga väike või liiga kaugel. Selle rubriigi mõte on selles, et näidata, kui põnevaid paiku Eestis on ja et ka siin saab ringi reisida,” ütles loo autor, ajakirja Eesti Naine toimetaja Liis Auväärt.

“Lihula on üks neist kohtadest, mis mulle saarlasena on väga tuttav – bussiga liikudes saab seal alailma seistud, kuid usun, et ülejäänud Eesti jaoks ei pruugi see paik vast nii kodune olla,” arvas Liis, lisades, et mida ta saarlasena märganud, on see, et Lihula on viimaste aastatega kenamaks muutunud: “Ma ei tea, millest see tuleb – on teil uusi inimesi liikvel või kodukohatunne tugevamaks muutunud, aga igal juhul paistab see silma.”

“Kui Lihula meeskoor koos õhtut veedab, on seda kaugele kuulda. Võistlustel ja laululaagrites võetakse videvikul laul üles. Ja mitte üks, vaid ikka kolm tükki korraga ja neli tundi jutti.”  – ajakiri Eesti Naine

 

Lihula tutvustamine läbi kohaliku meeskoori oli algse idee edasiarendus, kuna Lihula oli toimetajal plaanis juba hulk aega: “Kui hakkasin siis otsima, kes võiksid nii-öelda Lihula saadikud olla, oli teie meeskoor kohe ohhoo-kandidaat. Eestlased on küll laulurahvas, aga rohkem on ikka need naised, kes laulavad – mehi tuleb vägisi vedada, see on minu kogemus koorilauljana olnud, aga et Lihulas on kooritäis mehi? Äge! Seda tuleb kiita! Mul oli nendega väga tore juttu ajada. sai nalja, aga tõsist juttu ka.”

 

 

Läänemaa ainsa meeskoori, Lihula meeskoori üks dirigentidest, Pille Saatmäe oli Eesti Naise toimetaja Liis Auväärti ideega kohe päri ning peale lauljate ning teise dirigendi Andreas Rahuvarmiga arutamist, öeldi oma jah-sõna ning hakati kohtumiseks sobivat kuupäeva otsima.

Loo pealkirjaks sai “Lihula laulev vennaskond” ning vennaskond see tõepoolest ka on. “Praeguses pühade meeleolus meenub mulle üks seik meeskoori tänavusest jõuluistumiselt. Kõik mehed olid koos oma kaasadega ja esimene toost öeldi tänuks, et oleme kõik koos. Laulud, mis lauldi, kõlasid rõõmuga ja uhkelt. Nendes meestes on sisu!” meenutas Lihula meeskoori dirigent Pille Saatmäe tänulikult.

Kellel see kõnealune artikkel lugemata, leidke kusagilt Eesti Naise detsembrikuu number, ja avage leheküljed 48-50.


Kristi Märk

Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Kristina Kukk
Artiklis olevad originaalfotod: Kristjan Lepp

Admin - post author

No other information about this author.