Loading... (0%)

Lihula lasteaed sai Juku Mänguasjakeskuselt kaks suurt kastitäit LEGO klotse

22 December 2016

Juku Mänguasjakeskuse töötajad tõestasid, et jõulud on tõepoolest imede aeg. Nimelt sai Lihula lasteaed omale kingituseks kaks suur kastitäit erinevaid LEGO klotse.

Novembri lõpuni toimus Juku Mänguasjakeskuse kampaania „Too oma vanad LEGO klotsid Jukusse ja saad uued tooted kuni 25% soodsamalt“. Selle raames annetasid head eestimaalased hinnanguliselt ligi 200 kg klotse, mis läksid jagamisele kümne lasteaia vahel: nende hulgas oli ka Lihula lasteaed.

“Idee korraldada selline kampaania tuli sellest, et olles ise lapsevanemad, teame, kuivõrd populaarsed on tänapäeval Legod. Laste soov üha uusi ja uusi komplekte saada on lõputu, aga keeruline on leida kodus sellist ruumi, kuhu kõik need klotsid mahutada,” selgitas Kotryna OÜ turundusjuht Kairit Parker.

Kampaania puhul meeldis meile mõte, et sellest saavad kasu absoluutselt kõik osapooled: vanemad saavad koju natukenegi ruumi juurde, lapsed saavad oma heateo eest premeeritud uue mänguasjaga ning meie head partnerid, lasteaiad, saavad oma mänguasjavalikusse juurde Legosid.

Lasteaiad said  Kairiti sõnul valitud maakondadest, kus asuvad ka Juku poed: nii anti inimestele võimalus teha heategu just oma kohalikule linnale, piirkonnale. “Hetkel on kogutud Legod enamuses toimetatud või kohe-kohe lasteaedadeni jõudmas. Meil on hea meel, et saame kõigi kampaanias osalenud toredate inimeste ja Juku Mänguasjakeskuse poolt enne jõule teha lasteaedadele just sellise pisikese kingituse,” oli Kairit tänulik, lisades, et kindlasti plaanivad nad niisugust kampaaniat ka tulevikus korrata.

Saamislugu

“Paluge, siis antakse teile; otsige, siis te leiate; koputage, siis avatakse teile. Sest igaüks, kes palub, see saab ja kes otsib, see leiab, ja kes koputab, sellele avatakse.”

– Uus Testament 

Lihula Lasteaia Sipsikute rühma üks lapsevanematest Külli Rammul käis septembris välja idee – kinkida rühmalastele jõuludeks Lego laud, kus saaks mitmekesi istuda ja loovust arendada. Idee võeti lastevanemate poolt hästi vastu ning juba novembris oli laud valmis. Klotsidega otsustati pisut oodata; teadagi, et aasta lõpupoole teevad mitmed poed allahindlusi mänguasjadele kaasa arvatud ka Legodele.

Siiski ei pidanud lapsevanemad kogutud raha Legodele kulutama, sest hea lapsevanem Kadri Valk oli nõus Sipsikute rühma lastele andma osa enda lapse klotsidest, mida on pisikesel Albertil kogunenud märkimisväärselt palju.

Lisaks sattusid Pisikeste Sipsikute Kendra ja Kerdi emad Kairi Heinmets ja Kristina Kukk novembris rääkima Juku kampaaniast: siit tekkis idee uurida, kas ja kuidas oleks võimalik saada kasvõi väikene kogus ka meie armsale lasteaiale. Nagu te nüüdseks teate, oli Kotryna OÜ lahkesti nõus.

Ääremärkusena olgu mainitud, et allesjäänud raha annetasid lapsevanemad Sipsikute rühma õpetajatele, et nad soetaksid lastele arendavaid mänge või muud tarvilikku, mida õppeprotsessis kasutada.

Laste säravad silmad

20. detsembril saabus Lihulasse kuller, kellel oli kaasas kaks suurt kastitäit klotsidega. “See oli tõsine üllatus – ma poleks iial arvanud, et kaste tuleb kaks ning teiseks, et nad on nii suured,” oli Kotryna OÜ turundusjuhi Kairitiga kirjavahetuses olnud Kristina Kukk üllatunud.

“Pakkisime vallamajas need kastid ilusti ära ja õhtul andsin need pidulikult üle Lihula Lasteaias toimunud jõulupeol. Lapsed olid vaimustuses,” rääkis Kristina.

Kuna jõulupidu oli lastele üsnagi väsitav, siis Legode jagamise ja kingipakkide avamist otsustati teha järgmisel päeval.

Siinkohal on oluline mainida, et peale Sipsikute rühma lastevanemate, on Lihula lasteaial veel hulgaliselt tublisid ja alati abivalmis vanemad, kes on aastate jooksul panustanud lasteaialaste heaolusse. Lisaks mänguasjadele, on lasteaiale tehtud muidki kingitusi: vaibad, arendavad mängud, aidanud ehitada-meisterdada ja loomulikult ei tasu unustada ka meie tublide isade panust, millest kirjutasime hiljuti ka Lihula Teatajas.

“Oleme oma lastevanemate üle uhked. See, kuidas nad panustavad on ilmetlemist väärt: selle tõestuseks on säravad laste silmad ning naeratavad suud. Aitäh kõigile, kes hoolivad, märkavad ja aitavad!” sõnas Lihula lasteaia direktor Anne Ööpik.

 

Ilusat ja mängulist pühadeaega soovivad Lihula lasteaed ning Juku Mänguasjakesus!

 

Admin - post author

No other information about this author.