Loading... (0%)

Lihula Konsumis on peale juurdeehitust suurem kaubavalik ning oluliselt rohkem ruumi

23 December 2016

Eelmisel nädalal toimus Lihula Konsumi juurdeehituse pidulik avamine: pood on nüüd varasemaga võrreldes märkimisväärselt suurem ja avaram ning sortiment mitmekesisem.

Kohtusime Lihula Tarbijate Ühistu juhatuse esimehe Arvo Miilmetsaga, et uurida, kuidas avamine läks ning mis plaanid tulevikuks on.

Öelge palun, kuidas avamispäev möödus, kas kliente oli tavapärasest rohkem või sama palju kui muidu?

Arvo Miillmets

Juurdeehituse avamispidu möödus ilusti. 14. detsembril tehti Konsumi poes kokku 1066 ostu, mis on poolteist korda rohkem kui tavalistel päevadel ning ostusummad olid kaks korda suuremad kui muidu.

Lisaks oli meil avamispäeval kogu kaup 20% odavam. See oli meie tänu klientidele, et nad kannatasid välja remondiaegse poe, kus ehitusmehed sebisid igal pool ringi ning kaup oli konteinerites, nii et õigeti midagi ei leidnud üles.

Milline on klientide tagasiside, on nad uue ja suurema Konsumiga rahul?

Siiani oleme saanud vaid positiivset vastukaja: riiulite vahe on suurem, inimesed mahuvad paremini liikuma ning sortiment on samuti laienenud. Mõned kliendid on kurtnud, et ei leia kohe kõiki vajalikke asju üles, aga eks see ole ka arusaadav – uus paigutus vajab veidi harjumisaega.

Mainisite, et sortiment on laienenud, kas on tuua ka konkreetseid näiteid?

Esmalt tuleb märkida, et kui vanasti olime oma 600 ruutmeetriga Konsumite grupi sortimendis niiöelda ühed väiksemad, siis nüüd, kus pood on kokku 900 ruutmeetrit suur, oleme jõudnud keskmisele Konsumi suurusklasside  tasemele.

Kui aga rääkida täpsemalt sortimendist, siis kuivõrd Lihulas puudub täna raamatupood, oleme suurendanud raamaturiiulite osa, mis laienes pea kolmandiku võrra: seda on meie kliendid juba ise tähele pannud ning selle eest ka positiivset tagasisidet andnud. Samuti on suurenenud majapidamistarvete ja kingituste osa: selline otsus tulenes sellest, et laupäeval õhtuti ning pühapäeval on Universaali ja E-Ehituskeskuse poed kinni, kuid inimestel tekib  ikka soov osta vajalik pott, pann või mingi kingitus.

Suurenenud on  ka toidukaupade sortiment. Kui eelnevalt olime sunnitud välja panema vaid osa sortimendis olevaid  tooteid, sest kõik ei mahtunud riiulitele füüsiliselt ära, siis nüüd on seda riiulipinda oluliselt rohkem ning seetõttu ka kogu ettenähtud sortiment väljas. Lisaks hakkasime pakkuma valmispitsasid, mis on juba praegu klientide seas eriti populaarnsed – me lihtsalt ei jõua nii palju valmis küpsetada, kui kliendid soovivad.

Koos raamatute ja kingitustega on meie põhisortimendis nüüd kokku 8400 toodet.

 

Kas sortimendivalikut on võimalik kuidagi täendada, muuta?

Kindlasti on, kuid siin tahame võtta aega ja minna edasi samm sammult: sellele vaatamata oleme igasugustele klientide ettepanekutele avatud.

Kas laienemine tõi kaasa ka töökohtade arvu suurenemise?

Lihula Tarbijate Ühistul on hetkeseisuga kokku 74 töötajat: neist mõned töötavad osalise koormusega. Konsumi laienemisega võib tekkida vajadus personali hulka suurendada, kuid hetkel me ei kiirusta. Pühade aeg ongi selline kiire; kliente käib rohkem ja tarbimine on suurem. Õigeid järeldusi saab teha siiski alles uue kvartali möödudes.

Kas Konsumisse on plaanis tulevikus panna juurde ka iseteeninduskassad?

Tegelikult oli see idee meil olemas juba enne juurdeehitust, kuid iga uuenduse suhtes kahtled pisut. Siiski usume, et võib-olla juba järgmisel aastal saavad meie kliendid seda mugavusteenust nautida.

Nüüd, kui Konsum on laienenud, millised on Teie plaanid Universaali ja E-Ehituskeskusega?

See on hea küsimus. Oleme teadlikud, et need poed on kitsad, kuid siinkohal on meie piirideks hoonete suurused. Ilmselt on mõistlik teatud aja möödudes ümber vaadata see, millised tooted meie kauplustes teineteist dubleerivad, viia need seejärel ühte konkreetsesse poodi ning tühjenenud riiulite arvelt suurendada sortimenti.

Siiski on tegemist esialgsete plaanidega, millega me kohe ei torma, vaid laseme kiirema aja mööda, et seejärel samm-sammu haaval edasi minna.

 

Lihula Tarbijate Ühistu soovib oma klientidele rahulikke jõule ja ilusat uut aastat!

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Anne Mäekuusk

Admin - post author

No other information about this author.