Loading... (0%)

Auto tehniline ülevaatus ehk korduma kippuvad küsimused Põhjala Tehno näitel

27 December 2016

Aasta lõpp kipub kõigil olema kiire ja toimetusterohke ning seetõttu ei pruugi mõned asjad lihtsalt meelde tulla. Siinkohal meiepoolne meeldetuletus kõigile autojuhtidele, kelle sõiduki numbrimärk lõpeb nulliga, et detsember on tagumine aeg läbida tehnoülevaatus. 

Millal tohib auto ülevaatust teha?

Ülevaatusele võib tulla ette antud tähtajast kuni 3 kuud varem. Seni kogunenud paariaastase praktika põhjal saame öelda, et klientide teenindamine läheb oluliselt kiiremini ja sujuvamalt ning mis peamine, Teil endal on mugavam, kui väldite kuu esimesi ning viimaseid kuupäevi.

Mida ülevaatusel lisaks auto korrasolekule veel kontrollitakse?

Autos peaksid olema ohukolmnurk, kaks tõkiskinga ja tulekustuti. Mis meditsiinikarpi puudutab, siis see on ettevõtete masinatel kohustuslik ja eraautodel soovituslik. Lisaks, kuigi sõidu ajal ei pea enam tehnilist passi kaasas kandma, vaid piisab isikut tõendavast dokumendist, on ülevaatusele tulles oluline, et mõlemad mainitud dokumendid kaasas oleksid.

Mis saab, kui auto ei lähe ülevaatuselt läbi?

Klient saab sõiduki tehnoülevaatuse kontrollkaardi, kus on kirjas tehnoülevaatuse tulemused, kaasa arvatud vigade nimekiri, mille alusel sõiduk korda teha.

Seejärel on auto omanikul kuu aega, et ilmnenud vead parandada ning tagasi tulla, sest just nii pikk on tasuta kordusülevaatuse periood. Loomulikult võib sellega viivitada kauem, kuid sel juhul tuleb läbida täisülevaatus ning uuesti maksta.

Meil sisaldab ülevaatuse alghind nii tulekustuti tasuta dateerimist kui vajaduse korral ka tasuta kordusülevaatust.

Mida kordusülevaatus endast kujutab?

Kordusülevaatuse ajal vaadatakse üle ainult need vead, mis varasemalt ilmesid. Ja nagu varem mainitud, kui see toimub kuu aja jooksul peale esmast ülevaatust, on kordusülevaatus kliendile tasuta.

Seega, mitte mingil juhul ei tohiks kordusülevaatust karta ja ka esimest korda ülevaatusele tulles pole siin mitte miskit hirmsat, sest kõik, mida teeme, on ainult Teie enda ohutuse huvides. Seda enam, et ametlikult on lubatud 4 väheohtlikku viga, millega loetaks auto tehniliselt korrasolevaks.

Muidugi, ka väheohtlikud vead tuleb sõiduki omanikul või kasutajal likvideerida, aga neid ei ole vaja tulla ülevaatuspunkti ette näitama.

Foto: Põhjala Tehno kodulehekülg

Kui kellelgi on veel mistahes küsimusi, võib nendega meie poole julgesti pöörduda nii telefonitsi 472 0875 kui kohapeale tulles: Lihula, Penijõe tee 3.

Talveperioodil ehk 19.12.2016–28.02.2017 oleme avatud E–R 10–17.

30. detsembril 10–15.

Ülevaatuse järjekorra puudumisel teeme ka ülevaatuse eelkontrolli ja pakume mitmeid lisateenuseid, mille nimekirja leiate meie koduleheküljelt www.pohjalatehno.ee.

 

Ohutut liiklemist ja head aasta lõppu soovides!

 

 

Lihula Teataja küsimustele vastas
Kalle Koit

Põhjala Tehno OÜ

 

Päise pilt: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.