Loading... (0%)

Laadamelu Lihula linnusemäel

31 May 2015

22 31. mail toimus Lihula linnusemäel meeleolukas kevadlaat, mille korraldas Lihula kultuurimaja ning kuhu oli kohale tulnud laada senise ajaloo rekordarv müüjaid.

“Kui eelmisel aastal jäi müüjate arv sinna 40 kanti, siis tänasele laadale oli end registreerinud 60, kuid koos käsitöölistega oli lõpuks kohal umbes 80 müüjat,” ütles kultuurimaja direktor Tiina Lobja, lisades, et Facebook ning laadakaup.ee portaal, kus Lihula laadal oli pea 1800 vaatamist, aitasid palju kaasa.

Laada külastajad, keda oli tulnud nii kaugemalt kui lähemalt, olid positiivselt üllatunud. “Nii palju kaupa. Väga äge laat. Terve plats on ju täis,” olid külastajate kommentaarid. Pole teadnudki, et Eestimaal niisugune ilus koht, kus selline võimas kultuurimaja ja mõisakompleks, meie jaoks on see suur ja tore üllatus,” jagas enda muljeid vanapaar, kelle jaoks oli kevadlaadale tulek esimene kord Lihulasse sattuda.

Kuigi eks müüjate arvates võiks ostjaid alati rohkem olla, jäid enamik siiski rahule. “Ajastus oli hea, samal ajal ei olnud teisi suuremaid laatasid ning hilise kevade tõttu mõtlevad inimesed alles praegu taimede istutamise peale,” kiitis kapsa-, tomati- ja lilletaimede kaubelnud proua. “Mul esimene kord Lihulasse laadale tulla ning kui aus olla, siis ei oodanudki, et nii hästi läheb,” ütles Muhetalu peremees, kes müüs suitsuliha ja -vorsti.

Vaatamata sellele, et ilm oli tuuline, soosis ilmataat laadalisi ning esimesed vihmapiisad tulid taevast alles poole kahe paiku, mil mitmed müüjad olid nagunii hakanud oma kaupa kokku pakkima.

Admin - post author

No other information about this author.