Loading... (0%)

Fotogalerii: Lihula muuseum tähistas eile oma 20. juubelit

29 November 2015

Eile tähistati Lihula muuseumi 20. sünnipäeva ning esitleti kogumikku „Vana-Läänemaa ajaloo radadel III. Lugusid Lihula kandi minevikust”.

„Kas poleks tore see, kui kõik te töötaksite siin?” küsis Lihula muusemi praegune eestvedaja Maarja Jõevee, kui oli kõik muuseumi endised töötajad publiku ette palunud. See oli küsimus, mis ühelt poolt tekitas sõbraliku naerupahvaku, kuid teisalt pani nii mõnegi inimese unistavalt kaugusesse vaatama. Ilmselt küsiti ka iseenda peas mõtlikult: “Mis siis oleks, kui me kõik tõesti töötaksime siin?”

Saalitäis külalisi

Publikut oli palju, terve mõisa saali täis. Päeva avasõnad lausus päevajuht Tiina Lobja, andes sõnajärje üle Mati Mandelile kui Lihula muuseumi tekkeloo võtmeisikule.
Seejärel rullus muuseumi ajalugu külaliste ees lahti läbi muuseumi juhtide meenutuste. Kohal olid kõik muuseumi endised töötajad: Jaak Kastepõld, Tarvi Sits, Meelis Mets, Helen Põldmäe ja Varje Ojala-Toos.

Esines rahvatantsurühm Veere Peal, mille kõigil tantsijatel olid seljas nende endi tehtud rahvarõivad, igaühel isemoodi, kuid inspireeritud Lihula ja Kirbla kandi rahvariietest.
lihula-muuseum-voldik-2015-1pool
Muuseumi juubeli puhul ilmus ka voldik Lihula rahvariided, mida sai esmakordselt näha justnimelt eilsel sünnipäevapeol. Voldiku idee autoriks on Maarja Jõevee.
Ilusate fotode autor on Lihula Gümnaasiumi abiturient Eliise Tiidussalu ning modellideks tema klassikaaslased Laura Pärnpuu ja Aleksander Saak. Voliku rahastamist toetasid Lihula Vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Laura ja Aleksander, nähes välja justkui voldikust välja astunud, olid ka eilsel muuseumi sünnipäevapeol külalisi vastu võtmas ning tervitamas.

Ühtlasi avati sünnipäeva peo raames ka näitus Lihula ja ümbruskonna külade rahvariietest. Näituse lisainfo Lihula muuseumist või telefonil 52 343 03 (Maarja Jõevee).

 

Raamatu esitlus

MTÜ Keskaegne Lihula ja Vana-Läänemaa Ajaloo Seltsi väljaandena jõudis huvilisteni „Vana-Läänemaa ajaloo radadel III. Lugusid Lihula kandi minevikust”.

Nagu juba alapealkirjast nähtub, on kogumik täielikult pühendatud Lihula ja Lihula valla minevikule uuemal ajal, 20. ja 21. sajandil.
Teemavalik on seotud Lihula muuseumi juubeliga: kogumikus kirjutatakse regilaulikust Ann Külmast ja Lihula regilaulust, vaadeldakse Lihula vabadussamba, laululavade ja vilditööstuse lugu, omaaegse Lihula Muinsuskaitse Seltsi ja MTÜ Keskaegne Lihula ning Lihula muuseumi tegemisi.

Eilse esitluse raames tänas Mati Mandel kõiki kaasautoreid ning neid, kes kogumiku ilmumisele kaasa aidanud, ning kinkis asjaosalistele ning erinevatele asutustele raamatuid. Hiljem said huvilised kogumikku ka osta.

Madli Roosiorg-Kirchoffi 90. sünnipäev

Lihula Gümnaasiumi õpilased olid Hilje Tammaru juhendamisel lavastanud Lihula mõisaproua Madli Roosirog-Kirchoffi mälestuseks nauditava vaatemängu, mis andis ülevaate Madli elust ning tema meenutustest seoses Lihulaga.

Meeliköitvas ja mõtlema panevas lavastuses tegid kaasa: Erik Mikkus, Liisa Raavel, Iris Kivisäk, Helerin Leemets, Kärol Altmäe, Regle Kurnim, Karmen Murumets, Freddy Pajumets, Anneli Õige, Sandra Pikkmets ja Iren Sieberk.

Fotod: Avo Kiisk, Endel Apsalon
Rohkem fotosid: Endel Apsalon Photograpfy Facebook’i leheküljelt

 

Lisainfo Lääne Elust:
“Täna esitletakse Lihulas raamatut Lõuna-Läänemaa radadel III”
Lihula muuseum pidas sünnipäeva

 

Admin - post author

No other information about this author.