Loading... (0%)

Fotogalerii: Lihula vald tähistas vabariigi aastapäeva Arsise noorte kellaansambli kontserdiga

24 February 2016

Lihula valla Eesti Vabariigi 98. sünnipäevale pühendatud kontsertaktusel, mis toimus pühapäeval Lihula kultuurimajas, astus üles Arsise noorte kellaansambel Aivar Mäe dirigeerimisel. Sõnavõttudega esinesid Rainer Vakra, Jaak Kastepõld ja Varje Ojala-Toos.

“Kui küsida, kes oskab eesti keelt, tõuseks kogu maailmas umbes miljon kätt,” ütles avakõneks sõna saanud riigikogu liige Rainer Vakra, kes rääkis eestlaseks olemiseks, eesti keelest ja meie kultuurist.

Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld peatus mitmetel teemadel, rääkides muuhulgas ka Lihula rahvaarvust: “Põhjasõja ja katku kiuste oleme ikka ja jälle suutnud oma rahvastiku arvuga ülesmäge rühkida. Mina usun, et seda ka nüüd, mil üha rohkem inimesi taas maale kolib.” Volikogu esimees soovis valla rahvale julgust ja tahtmist ning kainet ja asjatundlikku meelt, et praegustes protsessides kaasa lüüa.

Vallavanem Varje Ojala-Toos tõstis oma pöördumises eriliselt esile ning tänas kõiki organisatsioone ja inimesi, kes viimase aasta jooksul meie valla ühistes tegemistes vabatahtlikult kaasa löönud.
“Neid inimesi, kes teevad rohkem kui neilt oodatakse ja kes on valmis astuma selle ühe lisasammu, on Lihulas palju,” jäi kõlama vallavanema sõnavõtust, millele järgnes tänukirjade jagamine nendele, kes on erinevates ettevõtmistes panustanud.

Päeva juhtis Lihula Kultuurikeskuse direktor Tiina Lobja.


Fotod: Eliise Tiidussalu

Admin - post author

No other information about this author.