Loading... (0%)

Homses Eesti Laulu poolfinaalis astub üles ka Läänemaa juurtega ansambel Antsud

17 February 2017

Eesti Laulu teine poolfinaal leiab aset homme, 18 veebruaril kell 21.35 ETVs. Seal astub üles ka ansambel Antsud, kelle laul “Vihm” on poolfinaali ainus eestikeelne lugu. Lisaks on põnev teada, et ansambli trummar Siim Koppel ja laulja Aile Alveus-Krautmann on meie kandiga tihedalt seotud. 

Nimelt elas trummar Siim Koppel 16. eluaastani Martna vallas, Kasaril. Noormees õppis Kasari põhikoolis ning sai muusikalise põhja Lihula Muusika- ja Kunstikoolis. “Kui ma käisin põhikooli viimases klassis, tuli minu muusikaõpetajaks Aile Alveus-Krautmann,” meenutab Koppel.

Ailel oli kunagi Martnas talu ning ta on esindanud laulupeol Martna valda Räimekooriga, kuhu kuulusid ka ansambli Antsud liikmed Andri Laidre ja Karl Taklaja. Sellest koorist kasvas välja Räimebänd, mis on Antsude päris esimene eelkäija.

Kusjuures, Ewald on Antsudele on Eesti Lauluks disainitud erilised, Martna tikandiga riided. Antsud kutsuvad läänlasi kokku hoidma ning hääletama oma kandi bänd finaali. Show tuleb vinge ning ansambel lubab eetris ka päris vihma!

 

Antsud on folgisugemetega laulutöötluseid viljelev ansambel, kuhu kuuluvad Siim Koppel, Aile Alveus-Krautmann, Hedwig Allika, Andri Laidre, Erik Nisu ja Karl Taklaja.

 

Fotod: Erlend Štaub ja Siiri Kumari

Admin - post author

No other information about this author.