Loading... (0%)

Laupäeval toimub Tuudil Lihula valla külade mõõduvõtt ning õhtul süüdatakse jaanituli

01 July 2016

Tuudi rahvas on juba mitmeid aastaid tähistanud jaanipäeva pisut teisel ajal kui see kombeks on. Tänavu on selleks päevaks valitud 2. juuli, mil lisaks külapäevale, kus mitmekülgne kultuuriprogramm, toimuvad Tuudil ka Lihula valla külade suvemängud.

Tänavustel suvemängudel, mida korraldavad Lihula Valla Spordiklubi ja Tuudi Külaselts, saavad osaleda Lihula valla küla või piirkondade moodustatud võistkonnad, kuhu tohivad kuuluda nii päris-, suve- kui ka vanematekodu elanikud. Võistkondade ja võistlejate arv ühest külast ei ole piiratud.

Hiljuti Matsallu kolinud Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber alustas oma küla elanikele mõeldud kirja nii: “Huvitav, kas on võimalik muuta maailma spordi ajalugu ja panna 2. juuliks Matsalu küla spordikoondis, Tuudil toimuvate Lihula valla külade suvemängudeks välja? Alad, mis sellel päeval kell 12.00 Tuudil kavas on, on ilmselgelt tippsportlastele, kes on vähemalt 25 aastat kui mitte 125 aastat spetsialisti käe all harjutanud.”

Tundub, et Janari üleskutse on läinud inimestele südamesse ning Matsalu ja Meelva külad on seekord esinemas ühtse meeskonnana.

Ürituse peakorraldaja Arvi Alesmaa kiidab, et üheksandat korda toimuvatel suvemängudel on võistlejaid palju ning rebimine tuleb tihe.

“Hetkel on end võistlustele kirja pannud Matsalu ja Meelva ühisvõistkond, VagivereTuudi, Rumba, Lihula ja Kirbla võistkonnad. Huvi on avaldanud teisedki külad, kuid nad vajasid pisut rohkem aega, et inimesi kokku saada,” lisas korraldaja.

Tänavustel suvemängudel võetakse mõõtu järgnevatel aladel:

  • Teatevõistlus – võistkonnas 2 naist + 2 meest + 2 kuni 12a (k.a) last)
  • Saapavise – individuaalala naistele ja meestele
  • Rahvastepall lastele – võistkonnas 5+1 kuni 14a (k.a) last, võib olla ka segavõistkond
  • Rahvastepall naistele – võistkonnas: 4+1 naist
  • Kuulijänn – individuaalala. Võistlejatele vanuses 40+ on 6,0 kg kuul, vanusele kuni 40 – 7,2 kg
  • Korvpallivisked – individuaalala naistele ja meestele
  • Disgolfi ketta täpsusvise – individuaalala naistele ja meestele
  • Rõngavise lastele – individuaalala lastele kuni 12.a (k.a)
  • Petank – paarismäng

Nagu ülalpool onFoto: Google otsingumootor näha, siis on nii võistkondlike, kui ka individuaalalasid.

Arvi Alesmaa kutsub siinkohal kõiki, kes hommikul vähekenegi voodist püsti tõusta jaksab, tulema kindlasti Tuudile suvemänge kaema ja miks ka mitte – osalema.

“Saapavisest saab ju võtta osa igaüks: peamine, et kella 12ks oldakse kohal, siis saab ka nimi kirja pandud,” ütles ta.

Õhtul, kui võitjad on teada ja auhinnad kätte jagatud, algab Tuudi külapäev, kus kell 20.00 etendub Matsalu Näitemängu Seltsi komöödia “Pühapäev” ning hiljem mängib tantsuks Antti ja Kalmet Saaremaalt. Avatud on puhvet ning loomulikult süüdatakse ka jaanituli.


Sündmus Facebookis

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Päise pilt: Lihula valla III suvemängud, erakogu

Admin - post author

No other information about this author.