Loading... (0%)

Lihula ja Hanila valla tantsijad osalesid Kullamaa kihelkonna tantsu- ja laulupäeval

25 August 2017

20. augustil toimus teine Kullamaa kihelkonna tantsu- ja laulupäev, kus osalesid ka Lihula ning Hanila valla rahvatantsijad ning lauljad. Üritus oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevale.

Kullamaa keskkooli staadionil pea kaks tundi kestnud peol esinesid tantsurühmad nii Kullamaa- kui naaberkihelkondadest, nende seas kolm Lihula valla tantsurühma: Kirivöö, Midli-Madli ja Tantsulust 60+ ning Hanila valla naisrühm Haniale. Külalistena esinesid rahvatantsijad Lätist.

Kuivõrd tegemist oli tantsu- ja laulupäevaga, oli kohale kutsutud ka Pärnu-Jaagupi Pasunakoor Priit Aimla juhatusel ning laulma oli palutud Kullamaa kihelkonna ühendkoor Ülle Tammearu dirigeerimisel.

Galerii: Eevi Pärt

Peo lavastaja ja kunstiline juht Riina Gilden, kes on ühtlasi ka Kullamaa keskkooli huvijuht ning tantsuõpetaja, jäi enda sõnul peoga väga rahule: “See oli minu esimene nii suur pidu ja tunnen, et sain hakkama.”

Küsimusele, kas taolist pidu on oodata ka tuleval aastal, vastas Riina, et kuivõrd esimene Kullamaa kihelkonna tantsupäev toimus 2014. aastal ning teine tänavu, siis ilmselt toimub kolmas samuti kolme aasta pärast ehk suvel 2020.

Fotod: Riina Gilden

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.