Loading... (0%)

Lihula kohvikutepäeva esindaja käis kihnlastele kogemusi jagamas

28 February 2018

17. veebruaril toimus Kihnu Muuseumis koolituspäev, kus Lihula kohvikutepäeva koordinaator Kristina Kukk jagas kogemusi taolise ürituse korraldamisest.

Tänavu 2.–3. juunil toimub Kihnus esimest korda kodukohvikute päev. Omapärane nimi “Kihnu Keretäüs” tuleneb sellest, et Liivi lahe suurimal saarel öeldakse täis kõhu kohta “kere ond täüs”.

Selleks, et tulevased kohvikupidajad teaksid, mis neid ees ootab ning mida taolise ürituse korraldamisel silmas pidada, kutsus Kihnu abivallavanem Taivi Vesik külla Lihula kohvikutepäeva koordinaatori.

Lihulas on kohvikutepäeva korraldatud kaks korda: esimesel aastal oli avatud 13 ja teisel 20 kohvikut. Vabatahtlikult panustava korraldusmeeskonna liikmete arv ulatus mõlemal korral üle saja, tuues külastajatena kokku tuhandeid inimesi.

Kristina Kukk andis Kihnus põhjaliku ülevaate kohvikutepäeva korraldamisest, alates meeskonna loomisest, kuni ürituse turundamiseni välja. Üheskoos lennutati ideid, mille tulemusel lepiti kokku, et üsna pea korraldavad kihnlased oma meeskonnas tutivärvimise töötoa. Kihnlastele kohaselt on ka siin tegu sõnamänguga. Nimelt on Kihnu traditsiooniliseks pulmakaunistuseks värvilised puidulaastudest tutid. Nimelt soovib Kihnu kodukohvikute meeskond selliseid tutte oma kohvikute kaunistamiseks kasutada.

“Kohvikutepäeva korraldamise üks suurimaid eduvõtmeid on ühtehoidev ja entusiastlik meeskond,” selgitas Kristina Kukk ning lisas, et temal on vedanud, sest just niisugused inimesed Lihulas ongi. “Mul on hea meel, et koolitusel osalenud olid avatud ja toredad ning ma siiralt usun, et esimene Kihnu kodukohvikute päev õnnestub sajaprotsendiliselt,” lisas Kukk lõpetuseks.


Kristi Märk,
Lihula Teataja kaasautor

Fotod: Taivi Vesik

Admin - post author

No other information about this author.