Loading... (0%)

Lihula kultuurimajas käib digikino paigaldamine

11 November 2015

Lihula kultuurimajas paigaldatakse sel nädalal 2D digikino, tänu millele näeb juba varsti uusi filme, mille näitamiseks Lihulas siiani tehniline võimekus puudus. Uue kino avamise päev, mille programm selgub õige pea, on järgmisel pühapäeval, 22. novembril.

Foto: Arvo Tarmula

Kuna enamik uusi filme jõuab kinodesse ainult moodsas digiformaadis, tuleb ka väikestel kinodel leida vahendeid oma tehnika uuendamiseks või leppida sellega, et uusi filme enam näidata ei saa. Kultuurkapital on viimastel aastatel toetanud uute kinoprojektorite soetamist 14 kinos üle Eesti.

Digipööre filmitööstuses

Lihula kultuurimajas asuv kino on sarnases olukorras paljude Eesti väikekinodega – digipööre filmitööstuses on kaasa toonud selle, et ilma oma tehnikat uuendamata ei ole enam võimalik ekraanile tuua uusi linateoseid, sest moodsas formaadis edastatud filme ei saa vana tehnikaga maha mängida, vahendas suvine “Aktuaalne kaamera”.

Lihula kino on 14. kino, mis on saanud viimastel aastatel digitaalseteks uuendusteks Kultuurkapitalist toetust. Ligi 30 tuhande eurosele toetusele lisandub omavalitsuse poolt veel 20 tuhat eurot.

Kino saab toimima lubatust varem

“Maainimene tahab ka kinos käia. Aga kui me peame hakkama Tallinna või Tartusse sõitma, siis see on kõik aeg ja aeg on raha ja aeg on kallis igaühel,” rääkis Lihula kultuurikeskuse direktor Tiina Lobja Aktuaalsele kaamerale.

Nüüd, kui digikino paigaldamine juba käib, on põhjust rahuloluks. “Lubasime aasta lõpuks, kuid saame selle toimima kuu aega varem,” ütles Tiina Lobja.


Allikas: A
ktuaalse Kaamera uudislugu
Päise foto: Arvo Tarmula

Admin - post author

No other information about this author.