Loading... (0%)

Nädal tagasi esietendunud komöödia “Petised” jõuab homme Lihulasse

12 November 2015

Vana Baskini Teatri komöödia “Petised” esietendus eelmisel nädalal Salme Kultuurikeskuses. Homme, 13. novembril kell 19 mängitakse seda Lihula Kultuurimaja laval.

John Patricku komöödia „Petised“ (Cheating Cheaters) alapealkirjaks võiks olla „Petised omavahel“, kuna selles kelmikomöödias ei ole ainsatki tegelast, kes ei oleks suuremal või vähemal määral kelm. Vanasõna ütleb, et hunt hunti ei murra, kuid aeg on näidanud, et inimeste juures see vanasõna ei kehti. Aga kui vanasõnas mõeldakse huntide all kurjameid, siis paneb Patricku komöödia sellegi võrdluse kahtluse alla.

Originaali pealkri: Cheating Cheaters
Tõlkija ja lavastaja: Vello Janson
Kunstnik: Jaak Vaus
Mängivad: Anne Paluver, Marika Korolev, Kärt Reemann, Raivo Rüütel ja Janek Sarapson

USA dramaturgi John Patricku nimi on „Vanalinnastuudio“ ja „Vana Baskini Teatri“ publikule eeldatavasti päris tuttav. Esimene kohtumine selle üliviljaka näitekirjanikuga oli juba 1983. aastal, kui Roman Baskin lavastas noores „Vanalinna Stuudios“ tema sõjakomöödia „Grupipilt“ (The Hasty Heart). Seejärel tuli pikem vahe, kuni Vello Janson lavastas 2008. aastal juba „Vana Baskini Teatris“ John Patricku komöödia „Opal otsib meest“ (Opal`s Husband) ja aasta hiljem lavastas Ivo Eensalu suurmeistri võrratu komöödia „Hullem kui Hollywoodis“ (A Bad Year for Tomatoes) Helgi Salloga peaosas.

Ühtekokku on John Patrick kirjutanud üle kuuekümne teatriteose, enamik neist komöödiad. Lisaks sellele kas üksi või kellegagi kahasse mitukümmend filmistsenaariumi ja mõned telelavastused. John Patrick sündis 1905. aastal ja suri 1995.

Vana Baskini Teatri koduleht
Teatri Facebook

Admin - post author

No other information about this author.