Loading... (0%)

Lihula lauluklubile Meelika kuldmedal

11 October 2017

Kui kaselehed kolletuvad ja vahtrad oma värvikirevusega pilke püüavad, algab lauluklubides tegus aeg.

Laulukiiksuga naisi ja mehi võõrustas seekord Lihula.

Laupäeval, 7. oktoobril hõivas kultuurimaja peegli- ja sammassaali seltskond tervelt kaheksast lauluklubist. Kõige rohkem tulijaid oli Tallinnast.

Liivalaia Laululinnud, Nõmme lauluklubi, kus liikmeid saja ringis. Salme kultuurikeskuse Laulurõõm, kes oma vanusega jälle kõigile silmad ette teinud – nemad tähistavad järgmisel aastal juba oma 45. tegutsemisaastat. Märjamaa, Pärnu-Jaagupi, Haapsalu, Are lauluharrastajad.

Lihulas tegutseb klubi 2012 aastast. Nime Meelika sai klubi eelmisel aastal ja ristiemaks praegune juhendaja Milvi Tootsiko. Juhatusse kuuluvad klubi president Malle Saak, Sirje Soom ning Milvi Tootsiko – Nende õlul oligi külalistele mõnusa peo ja meeleoluka koosolemise organiseerimine.

Täpselt kell 14.00 avas president Malle Saak lauluklubide kokkutuleku. Järgmisena tervitas külalisi Lihula kultuurimaja direktriss Tiina Lobja, kes lohutas kokkutulnuid, et küllap varsti unustatakse külmavõitu ruumid (Lihulas katlamaja sooja veel siis ei pakkunud), sest laulud ning tantsud täidavad keha ja südame soojusega. Ta oligi ettenägelik, sest soojad sallid kadusid varsti õlgadelt.

Külaliste tervituskõnedest jäi kõigile kõlama: küll on tore kokku saada. Laulurahvas on nii vahva, lõbus, naeruhimuline, tantsukeerutaja ja miks mitte siin mõelda, et elu on nagu lill, mille ilu silmi ja südameid paitab.

Kogu päevale andis särisevat särtsu Peeter Kaljumäe, kes pani publiku laulma, naerma oma lõbusate lugude üle. Eriti põnevad olid vanadele nõukogudeaegsetele lauluviisidele kirjutatud uued kaasajale sobivad sõnad – meistriteosed! Tantsule kutsus Kullaketraja Asso Niine ja Kalle Luigega. Lauluklubide kokkutulekutel ei lasta kunagi saalipõrandal tühjust taluda: nii kui muusikahelid kõlavad, on ka tantsurahvas hakkamas.

Sööma peab ka tantsu ja laulu vahele. Lihula kultuurimaja pakkus külluslikku lõunasööki kartuli, hapukapsa ja seapraega. Tiina Lobja naiskonnal oli tegusat tegutsemist – nii tublid! Tiina ise oli eelmisel päeval kartulid valmis koorinud ja seaprae küpsetanud. Nii et peale kultuurimaja töö juhtimise, poliitikasse pea pistmise ja muu taolise, on ta ka väga edukas perenaine.

OÜ Pagaripoisid kringli küpsetajad kuulasid täpselt Joosep Tootsi soovitust Jorh Adniel Kiirele saia küpsetamiseks: “… siis ütle neile, et nad õige palju rosinaid panevad, nii palju, et rosin rosina küljes kinni on. Muidu otsi teisi mööda saia taga ja urgitse noa otsaga nagu narr, ennegu mõne kätte saad.” Rosin oligi rosinas kinni.

Ühislaulmise jaoks koostatakse alati kokkutulekule individuaalne laululeht. Lihulas valis laulud Meelika juhendaja Milvi Tootsiko. Tundega valitud. Rõõmuga lauldud.

Suures saalis täitus lava ansambli Ei või olla esinejatega – kümme punastes keepides naist ja šikid viis meest vallutasid Ülle Tammearu juhatusel kuulajaid oma imeilusate lauludega. Aitäh!

Segarahvatantsurühm Kirivöö võlus vaatajaid oma väga nüansirikaste tantsudega. Tantsijate pühendunud sisseelamine oma tantsudesse oli võrratu. Aitäh juhendajale Erika Teele!

Üllatuskülalise RAT Estonia solisti Rene Soomi naerunäoline tulek lavale tõstis aplausi lausa lakke. Rene on Lihula juurtega, tema ema Sirje Soom, kes istus publikus, sai osa aplausist endale.

Pärast kontserti koguneti jälle tantsima, laulma, muljeid vahetama. “Te olete nüüd kohe sügisel lati nii kõrgele tõstnud, et me ei suuda teile järele…,” öeldi Lihula lauluklubile, “Milline pidu, milline pidu, milline imeline pidu! Te väärite kuldmedalit kogu selle kokkutuleku organiseerimise ja läbiviimise eest!”

Lauluklubi Meelika juhatus kingib kõigile esinejaile oma sümboolsest kuldmedalist killukese, mis hoiab kindlalt rõõmsat ja südamest tulevat tegutsemislusti. Lisaks tänab Lihula lauluklubi Meelika hr. Arvo Miilmetsa abi ja toetuse eest lauluklubide peo korraldamisel!

 

Valli Ost

 

Fotod: Jaan Kiviall

Admin - post author

No other information about this author.