Loading... (0%)

Lihula mõisas avati Etnowerki Külluslike Etnokudumite näitus “Läki Läände!”

22 July 2016

Sel nädalal avati Lihula muuseumis Etnowerki Külluslike Etnokudumite rõivaloojate Annika Vaalma ja Liina Laaneoja värvikirev ja meeleolukas näitus “Läki läände!”, mis jääb avatuks 19. augustini.

KudumidEtnowerk on Eestis loodud käsitöökudumite kaubamärk, mille loojad on käesoleva näituse puhul inspiratsiooni saanud nii piirkonna tekstiilidest tervikuna kui ka nende lõigetest ja muidugi võrratutest tikanditest.

Ettepaneku Lihulas näitus teha võtsid rõivaloojad vastu suure rõõmuga.

“Olime piirkonna tekstiilide vastu ennegi huvi tundnud ja ühtteist teinud, aga nüüd avanes võimalus luua tervik. Annika keskendus peamiselt tikanditele ja mina värvikombinatsioonidele ning rõivaste lõigetele,” kirjeldas Liina Laaneoja, lisades, et piirkonna külluslikud tekstiilid andsid palju ideid ja kollektsiooni loomine oli väga põnev protsess.

“Läki Läände” näitus Lihula mõisas asuvas Lihula muuseumis

“Mul on väga hea meel, et Liina ja Annika nägid vaeva ja tegid tööd, et leida meie etnograafilistest detailidest midagi, millest luua uut disaini,” ütles Maarja Jõevee, kes on Etnowerki loomingu suur austaja ja seepärast tänulik, et seesugune näitus teoks sai, “nad hakkasid seda kollektsiooni looma aasta alguses, veebruaris käisid nad vaatamas siinset rahvariidenäitust, pildistasid ja joonistasid”.

1Selle näituse eripäraks on see, et eksponaate saab ja tohib selga proovida. “Sildid “Palun vaadata silmadega”, mis tavaliselt näitustel on, palusid nad jah ära panna,” naeris Maarja Jõevee.

“Ma tean, et nad on teinud kollektsiooni Setomaale ja seal tehti uhke moedemonstratsioon. Me siin Lihula näituse avamisel ka proovisime ja kõndisime ringi, nii et peaaegu nagu väikestviisi moedemonstratsioon,” lisas Jõevee, kes soovitab tulla ja seda ilu oma silmaga näha.

Näitust pääseb vaatama Lihula muuseumi piletiga (3 eurot, soodushind 1.50). Piletiraha läheb muuseumile ja selle eest saab näha ka Muuseummuuseumi püsiekspositsiooni ning kõiki teisi Lihula mõisas olevaid näituseid.

Lihula muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kell 11-17. Lihula mõisas asub lisaks muuseumile ka turismiinfopunkt ja kohvik “Väike Salong”, mis mõlemad on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Etnowerk Külluslikud Kudumid Facebooki lehekülg

Admin - post author

No other information about this author.