Loading... (0%)

Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilase töö valiti Aasta linnu joonistusvõistlusel 20 parima hulka

23 November 2016

Tänavu sügisel korraldas Eesti Ornitoloogiaühing Aasta linnu joonistusvõistluse, kuhu esitas oma töö kokku 2465 osalejat, nende seas ka Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilased.

Rasvatihaste joonistusi saatsid lapsed üle kogu Eesti: Narvast Kuressaareni, Võrust Kärdlani. Žürii ühe liikme, Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimehe Markus Toompere sõnul rõõmustas joonistusvõistlus tehnikate ja stiilide mitmekesisusega – näha võis söejoonistusi, monotüüpiat, diatüüpiat, kollaaži, aga üllatuslikult ka pixelarti ja geomeetrilist kunsti.

„Kindlasti olid mõjusamad nooremate vanusegruppide tööd, kus ühelt poolt oli töödes rohkem lugusid, teisalt oli tunda õpetajate väiksemat sekkumist, mis lubas autoril vabamat lähenemist ja tagas põnevamad tööd,“ sõnas Markus Toompere.

2553 tööd

Just nii suures konkurentsis saavutas üks Lihula Muusika- Ja Kunstikooli õpilane Carmen-Katriine Särak auhinnalise koha ning pääses sellega 20 parima hulka.

“Kunstivõistlusi on tegelikult palju ja võistelda tuleb seal tuhandetega,” selgitas Lihula Muusika- ja Kunstikooli direktor Piia Saak ning jätkas: “Tihti on ka nii, et töid enam tagasi ei saa ning seetõttu ei soovi paljud oma hoole ja armastusega tehtud teosest lihtsalt loobuda. See on ka üks põhjustest, miks me kõigist võistlustest osa ei võta vaid valime. Kui sobib meie õppekavaga, kui teema kõnetab, kui saame kasutada just õpitud tehnikaid vms., siis osaleme.”

Rasvatihasevõistlus oli selle aasta esimene, millest Lihula Muusika- ja Kunstikooli lapsed osa võtsid ning see läks kohe hästi. “Võistlusele taheti saada töid väga väikeses formaadis: A4 suuruseid töid me tavaliselt ei tee,” ütles Piia ning jätkas: “Siiski otsustasin seda võimalust kasutada ning tutvustada lastele kaht veidi sarnast graafikatehnikat: monotüüpiat ja diatüüpiat.”

Monotüüpia tehnika tähendab seda, et pilt maaliti kõigepealt klaasplaadile ning seejärel võeti selle pealt paberile tõmmis. Diatüüpia puhul kaetakse plaat trükivärviga – sinna pandud paberi tagumisele poolelejoonistatakse pliiatsiga pilt ja pärast vaadatakse kujutist, mis trükivärv paberi teisele poolele jättis.

“Carmen-Katriine ja Elina tööd olid monotüüpia ning Kristeli, Anetti ja Eliise tööd diatüüpia tehnikas. Arvan, et kõigil lastel tulid toredad tööd,” kiitis lapsi juhendanud Piia Saak.

 

Ees ootab näitus

Näitust kahekümne parima tööga saab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis vaadata kuni 2016. aasta lõpuni, 2017. aasta alguses kolib see Tallinnasse Skizze galeriisse ning 2017. aasta kevadel näeb rasvatihase aasta joonistusvõistluse parimaid töid Narvas.

 

Aasta linnu joonistusvõistlus oli korraldatud kootöös Tartu Kunstnike Liidu, Tartu Lastekunstikooli ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga. Töid hindasid ka Tartu Lastekunstikooli direktori kohusetäitja Üllar Sillaots, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloog Uku Paal ja rasvatihase aasta koordinaator Margus Ots.

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Piia Saak

 

Admin - post author

No other information about this author.