Loading... (0%)

Lihula Muusikapäevade tänasel avakontserdil esinevad Kadri-Liis Kukk ja Märt Jakobson

07 July 2016

Täna Lihulas algav rahvusvaheline klassikalise muusika festival Lihula Muusikapäevad toob nelja päeva jooksul kuulajateni seitse kontserti, kus astuvad üles artistid nii Venemaalt, Soomest kui kodumaalt. Festival, mille korraldajaks perekond Järvi noored muusikud, on järjekorras juba kaheksas.

Kadri-Liis Kukk

Kadri-Liis Kukk. Foto: Grete Oolberg

Täna õhtul kell 19 on kõik oodatud KuMa saali Lihula Muusikapäevade avakontserdile, kus pakuvad erilist äratundmisrõõmu Lihulast pärit ooperisolist Märt Jakobson koos sopran Kadri-Liis Kukega.

“Mul on suur rõõm kodupubliku ees esineda. Need inimesed on mulle alati palju andnud ja nüüd on minu kord pakkuda neile tükikest oma hingest. Olen tänulik!” ütles Kadri-Liis Kukk.

Klaveril saadab Mari Järvi ja kaastegev on tšellist Teet Järvi. Esitatakse ooperiklassikute loomingut läbi aegade. Piletid hinnaga 6 ja 4 eurot on müügil kohapeal.

Seesama Lihula Muusika- ja Kunstikooli maja, kus tänane kontsert toimub, on Järvide perekonna jaoks mitmes mõttes tähenduslik. “Meie vanaema on pärit Lihulast ja vanaisa Vatlast. Vanaisa on siinsamas majas koolis käinud,” kirjeldas üks kahest peakorraldajast, Miina Järvi eelmisel aastal Lihula Teatajale antud intervjuus.

Koos teise korraldaja, vend Mihkel Järviga, nentisid nad tol korral, et põhimõtteliselt on siin Lihulas igaks asjaks oma koht, kuhu sobib teatud tüüpi muusika. “Lihula on hästi ilus ja sümpaatne linnake, kus väikesel alal niivõrd rikkalik kontsertpaikade valik ja palju abivalmis inimesi,” võtsid nad oma mõtted kokku.


Ülejäänud festivali kava


REEDE, 8. juuli

15.00 Lastekoor Ellerhein
Lihula kultuurimaja peegelsaalis
Piletid 6/4 €
Dirigeerib Gerli Arras ja klaveril saadab fantastiline muusik Reinut Tepp.
Sündmuse FB lehekülg

22.00 Öökontsert
“Theremin”
Lihula mõisa saalis
Pilet 10/6 €
Esineb Olesya Rostovskaya Peterburist, Venemaalt. See kontsert saab olema publikule eriti põnev, sest pilli nimega Theremin ei kuulda tavaelus just iga päev. Klaveril saadab pianist ja festivali peakorraldaja Mihkel Järvi. Vaheajal on publikul võimalus nautida veini, mis sisaldub pileti hinnas. Sündmuse FB lehekülg

LAUPÄEV, 9. juuli

19.00 Kuukka, Kuukka & Luukkonen
“Taking pictures”
Lihula kultuurimaja saalis
Pilet 6/4 €
Soome koosseisu audiovisuaalne teos esitatakse esmakordselt Eestis just Lihulas, kust suundutakse edasi näiteks Tallinna Merepäevadele ja Pärnu Filmifestivalile. Sündmuse FB lehekülg.

22.00 Öökontsert
“Barokimeistrid”
Lihula Eliisabeti kirikus
Tasuta
Aeg meditatsioonile. Kontsert on midagi hingele. Viiuldajad Urmas Vulp ja Miina Järvi, tšellist Teet Järvi ning Imbi Tarum klavessiinil esitavat kauneimat muusikat barokkajastust.

PÜHAPÄEV, 10. juuli

15.00 kohvimuusika
Lihula kunstide maja saalis
Piletid 3 €
Mihkel Järvi pakub traditsioonilise kohvihetke klaverimuusikaga.

19.00 festivali lõppkontsert
“Mälestusi Firenzest”
Lihula Eliisabeti kirikus
Piletid 6/4 €
W.A. Mozarti ning P. Tchaikovski kammermuusikat esitavad Miina, Martin, Madis, Marius, Teet ja Mari Järvi. Teresa Järve ning Riivo Kallasmaa.

 

Lihula muusikapäevad

Lisainfo Lihula Muusikapäevade kodulehelt ja Facebookist
Loe ka: Intervjuu Lihula Muusikapäevade korraldajate Miina ja Mihkel Järviga (2015)

 

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.