Loading... (0%)

Lihula noored kunstnikud saavutasid rahvusvahelisel konkursil auhinnalisi kohti

06 March 2017

Möödunud aasta sügisel toimus II Rahvusvaheline noorte kunstnike konkurss “Loomingu valgus”, kust võtsid osa ka viis Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilast, kellest kahe tööd jõudsid esikolmikusse. Veebruari lõpusid said tüdrukud kätte postiga saabunud diplomid ja auhinnad.

Konkursi teemaks oli seekord “Tähine tee”, mis oli pühendatud 55. aastapäevale, mil Juri Gagarin lendas ümber maakera kosmoselaeval Vostok. Eesmärgiks oli äratada lastes ja noortes huvi meid ümbritseva kosmose vastu.

Lihula Muusika- ja Kunstikool saatis konkursile viie õpilase tööd, mis võistlesid 12.-14. aastaste vanuserühmas. Carmen-Katriine Särak saavutas I koha ning Anett Aavik jagas III kohta veel nelja osalejaga. Siinkohal on oluline mainida, et Carmen-Katriinele oli see kunstivõistlusel kolmas auhinnaline koht.

Lisaks osalesid konkursil ka Eliise Kolõtšev, Kristel Oosim ja Elina Õunapuu.

“Töid tegime pisut veidras tehnikas, millel minu teada nime ei ole: maalisime kordamööda sulatatud küünlavaha ja akvarelliga ja nii mitu kihti. Lõpuks triikisime küünlavaha välja ja nii jäid ruumilisena mõjuvad pildid,” selgitas õpilaste juhendaja Piia Saak.

“Üldiselt kehtib igal elualal põhimõte: kes suudab keskenduda, see võidab. Kahjuks on aga nii, et tänapäeval jääb neid süvenejaid aina vähemaks,” nentis Piia ning lisas: “Kui noor kunstnik suudab elamusi ja infot täis koolipäevast korraks peatuda, kontsentreeruda ja keskenduda oma tööle, siis saab loota, et sellele tööle keskendub hiljem ka vaataja, hindaja.”

“Tüdrukud olid tublid,” kiitis noori kunstnikuid nende õpetaja.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Piia Saak

 

Admin - post author

No other information about this author.