Loading... (0%)

Lihula raamatukogus on avatud neli põnevat näitust

08 September 2016

Lihula raamatukogus on avatud mitmed põnevad väljapanekud: nendest uusim on Harry ja Lully Gustavsoni nukkude näitus.

Harry Gustavson ja ta pere on pühendanud kogu oma elu nukkudele. Aastal 1984 loodud pereteater, mille liikmeteks on näitleja ja lavastaja Harry Gustavson isiklikult, dramatiseerija, näitleja ja lavastaja Lully Gustavson ning helilooja ja muusik Helika Gustavson-Rätsep, püüab säilitada traditsioonilist sirminukuteatrit, uskudes selle elujõusse.

Harry Gustavsoni Pereteatri repertuaar on suunatud põhiliselt lasteaialastele (3 – 7-aastastele). Oma etendusi on näidatud ka koolide algklassides. Enamasti mängib teater Tallinna ja selle ümbruse lasteaedades, aga ka Viljandimaal, Hiiumaal ja Ida-Virumaal. Eile esinesid nad etendusega “Põrsakesed Niff, Nuff ja Naff” ka Lihula lasteaias.

Juhuslik kohtumine

“Perekond Gustavsonide nukkude näitus jõudis meile suure juhuse läbi,” selgitas raamatukogu juhataja Ulvi Põhako ning jätkas: “Külastasin eelmisel aastal üht Tallinna raamatukogu, kuhu viisin oma šokolaadipaberid ning nägin seal nukkude näitust, mis tundus huvitav ka meie inimestele näidata. Sealt edasi algasid läbirääkimised ja nii see teoks saigi.”

Kinnasnukk Lepatriinu Äpu – projekti “Teeme miljon nukku” teisik

Lisaks põnevatele näpunukkudele ja marionettidele näeb raamatukogus ka käpiknukke, aga ka Lully Gustavsoni Austraalia projektis “Teeme miljon nukku” osalenud nuku dublanti.

Perekond Gustavsonide nukkude näitus on avatud Lihula raamatukogus septembri lõpuni, mil neid vahetab välja Arno Peksari eestimaiste orhideede pildinäitus. Nukud tulevad siiski veelkord tagasi: novembris on lisaks näitusele plaanitud ka etendused “Ja nukk saab elavaks” nii lasteaeda, kui ka Lihula kooli.

Rohkel põnevaid väljapanekuid

Lisaks nukkudele on Lihula raamatukogus võimalik näha ka merekultuuriaastale pühendatud raamatunäitust “Maa Mere ääres – Matsalu”, aga ka Ennu Põldma Haapsalu linnalooduse pildigaleriid.

Suurema väljapanekuga on esindatud ka Lihula päevakeskuse külastajate tööd. Pildid, küünlad, kuumaalused ja kaardid – kõik on käsitööna valmistatud. “Üllatusin, kui nägin kui värvilised, rõõmsad ja positiivsed nende inimeste tööd on,” rääkis Ulvi ning lisas: “Ka näituse avamisel olid nad kõik nii elevil ja vaimustatud võimalusest oma loomingut teistega jagada.”

Kõik päevakeskuse puuetega inimeste tehtud töid on võimalik ka omale soetada ning toetada seeläbi nende tegevust.

Tere tulemast Lihula raamatukokku!

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Admin - post author

No other information about this author.