Loading... (0%)

Lihula Rahvakunsti Selts tähistab neljapäeval oma 15. sünnipäeva

19 August 2015

Homme, 20. augustil tähistab Lihula Rahvakunsti Selts oma 15. sünnipäeva. Juubeli raames toimusid 17.-19. augustil töötoad ning taasiseseisvumispäeval saab mõisas kuulata tervitusi, lugusid nende tegemistest ning nagu sünnipäevadel ikka, pakutakse ka torti. Lisaks on võimalik imetleda imeilusat näitust nende töödest.

Kuid kust sai alguse 15 aastat kestnud meisterdamise tuhin?

Kõik sai alguse tublidest ja hakkajatest käsitöönaistest Mare Pärnpuust ja Ülle Alesmaast, kes hakkasid saviga tegelema Metskülas, kuid mida aeg edasi, seda enam sooviti selline tore saviring teha ka Lihulasse.

Mõte muudkui arenes ja arenes ning kui Luige Villa keldris olid olemas ruumid ning esimene ahi järelmaksuga ostetud, võis töö alata. Umbes kolm aastat tagasi koliti keldrist Lihula mõisa teisele korrusele, kus kohtutakse igal teisipäeval.

Minu küsimuse peale, kui palju neil hetkel liikmeid on, vastati et 25, kuid lisaks veel viis huvilist ning need inimesed, kes ei ole küll liikmed, kuid käivad siiski saviga närve rahustamas ja head seltskonda nautimas.

Lisaks keraamikale teevad savinaised ka palju muud huvitavat. Ühise otsusena sooviti sünnipäeva puhul avada näitus, korraldada töötube ja muidugi maha pidada tore sünnipäevapidu.

Lihula Rahvakunsti Seltsi mõned tublidest tegijatest: Elve Mikkus, Mare Pärnpuu, Tiina Lobja ja Maret Elismäe

Kellel tekkis huvi, mida Lihula Rahvakunsti Selts teisipäeva õhtuti mõisas teeb, tulge kindlasti neljapäeval, 20. augustil kell 14.00 Lihula mõisa saali ja vaadake ise järele!

Lisainfo kodulehelt ja Facebookist.

 

Tekst ja fotod: Svea Stahlman (15)
Lihula Teataja noortetoimetus

Admin - post author

No other information about this author.