Loading... (0%)

Lihula tähistab oma sünnipäeva suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud aeg”

03 July 2017

8. augustil tähistab Lihula 806. sünnipäeva suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud aeg”, mis viib osalejad ja vaatajad läbi kunsti-, muusika- ja tantsuetenduste ajas rändama.

Teisipäeval, 8. augustil on Lihula Kultuurimajas ning selle ümbruses avatud mitmed lavad, kus lisaks meie enda tegijatele astuvad külalistena üles professionaalsed muusikud ja klassikalise balleti artistid.

Kultuurigala “Kingitud aeg” algab kell 17.00, mil külalistele pakutakse Lihula 806. sünnipäeva torti. Kell 17.30–23.30 on planeeritud igal pooltunnil ainulaadne etteaste, mis kestab 20–25 minutit, etteastete vahel jääb külalistel aega, et liikuda järgmise lava juurde, kus toimub juba uus ja sootuks teisest ajastust etteaste.

Kultuurigala läbivaks teemaks on AEG – nii saab sel õhtul erinevatel lavadel näha esinejaid lastest memmede-taatideni. Ajastuülest klassikat toovad vaatajateni Tallinna balletikooli õpilased, romantismi Marko Martin. Lisaks esinevad barokkooperi ansambelMadli-Marje Sink ning löökpillid ja modern-folk ansambel Uppsar.

Samuti on laval näha Läänemaa ainust meeskoori – Lihula Meeskoori, aga ka Lihula Naiskoori, Lõuna-Läänemaa Mudilaskoori, Junior Danceband, rahvatantsijaid Lihula ja Hanila vallast.  Õhtu seovad ühtseks tervikuks tänased põlvkonnad ja erinevad ajastud: keskaeg, barokk, romantism ja kaasaeg.

Atmosfäär

Sündmuse idee autoriks ja kunstiliseks juhiks on Pille Saatmäe, kes oli ka möödunud aasta samal kuupäeval Lihula linnusemäel etendunud ooperi “Uku ja Vanemuine” algataja ja hing.

“Selle õhtu võlu seisneb erinevate atmosfääridega kontsertides, millest igaüks on oma kava ja ülesehitusega eraldi tervik. Kontserdid on suhteliselt lühikesed, et publik ei väsiks, just nii, nagu delikatesse pakutakse väikeste ampsudena, et jaksaks nautida,” kirjeldas Pille Saatmäe, pannes külastajatele südamele, et kontserdid algavad täpselt ja hilinejad peavad ootama järgmise kontserdi algust. “Palun seda mõista ja sellega arvestada, sest ainult nii saab tekkida õige õhustik ja artist anda endast parima.”

Kogu protsessi seob tervikuks “sammuv kell”, juhatades publikut iga järgneva kontserdisaali juurde. Kuidas see täpsemalt toimub, saavad kõik külastajad näha 8. augustil.

“Artistid, kes lisaks meie enda kollektiividele seda õhtu sisustavad, on tõelised maiuspalad kunsti-muusika-tantsu maailmast ja üllatusi jagub õhtu lõpuni!” kinnitas peakorraldaja Pille Saatmäe, kutsudes kõiki galast osa saama.

Kultuurigala korraldusmeeskonnas löövad kaasa Lihula ja Hanila valla elanikud: allasutused, õpetajad, tantsijad, kultuuritöötajad, omavalitsuste juhid ja aktiivsed kogukonnaliikmed.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Kujundused: Ain Saare

Admin - post author

No other information about this author.