Loading... (0%)

Lihula valla kohvikutepäevani on jäänud neli päeva!

26 July 2017

Möödunud aastal ülipositiivset vastukaja saanud ning Läänemaa atraktiivseimaks kodanikeühenduste teoks tunnustatud Lihula valla kohvikutepäev leiab aset juba sel laupäeval, 29. juulil.  Teist aastat toimuv üritus on tänavu suurem, kui mullu, sest uksed avavad koguni 20 ühepäevakohvikut: 7 külades ja 13 Lihula linnas.

Lihula vallas on juba praegu näha siginat-saginat: kes tuulutab kirste ning paneb valmis näitusi, kes degusteerib ning valib parimaid palasid, et just nendega kostitada oma külalisi. On ju tõsiasi, et Lihula valla kohvikutepäevani on jäänud kõigest neli päeva.

Tänavu üllatab kohvikutepäev oma külastajaid mitme erineva muudatusega. Neist suurimaks on tõsiasi, et kohviaroomid hakkavad Lihula vallas levima juba alates hommikust ning kestavad õhtuni välja. Kohvikute lahtiolekuaegade erisus tagab selle, et külastajad saavad paremini planeerida oma marsruuti ning soovi korral jõuavad oluliselt rohkematesse kohtadesse.

Teise üllatusena on tänavu pakutav võimalus loodussõbralikult meie kohvikute vahel ringi liikuda. Nimelt on 29. juuli hommikul Lihula kultuurimaja parklas ootamas kõiki külastajaid pereettevõte OÜ Bali roheline lõõtsbuss, kust renditakse välja elektrirattaid.

Elektriratas on kombinatsioon jalgrattast ja rollerist. Sellega saab vändates trenni teha ning kui jaks otsa saab, siis elektrimootori abil kiirelt ja ilma higistamata edasi sõita. Maksimumkiirus elektrimootoriga sõites on 25 km/h ning ühe laadimisega saab sõita umbes 20km. Igaljuhul on särtsurattaga sõites positiivne emotsioon garanteeritud!

Foto: OÜ Bali

Ettevõte osalemine meie üritusel sai võimalikuks tänu Greencube OÜ panusele.

Mitmekesisust nii meelele kui keelele

Tänavune kohvikute programm väga mitmekesine. Kavas on rändkino, mitmed erinevad näitused ja põnevad kontserdid, fotosessioonid, kalapüügi võistlus, tehase ekskursioonid, pritsuautodega sõit ning töötoad.

Loomulikult pakutakse igas kohvikus ka mõnusat sööki-jooki ning suupisteid. Näljasena ei lahku Lihula vallast ükski külaline, sest kohvikute menüüd on niivõrd mitmekesised, et igaüks leiab midagi oma maitsele.

Täna, kui kohvikutepäevani on jäänud vaid neli päeva, on paslik taaskod tutvustada kõiki meie osalejaid, kes kogu oma hingega panustavad antud ürituse edukusse.


Aru ja Tooma talu kohvik
12-16, Kirikuküla, Tooma talu

Foto: Kristina Kukk

Külalistele pakutakse head ja paremat, mida Meri ja Maa taludele annavad ning perenaiste käed maitvaks muudavad. Lisaks on kohvikus avatud näitus “Lihula ja Muhu. Meie vanaemade käsitööd”.

 


Büttneri hoovikohvik
12-17, Lihula, Tallinna mnt 9A

Foto: Kristina Kukk

Lisaks mõnusale söögi-joogile pakutakse külalistele meelelahutust rändkinos. Kell 13 algab seanss täiskasvanutele ning kell 15 lastele. Seansside vaheajal tutvustatakse huvilistele rändkino aparatuuri. Pealelõunat võimalus kuulata pillimängu ning laulda kaasa. Lisaks on avatud näitus “Mees”.


Fotokohvik
10-13, Lihula, Uus 10

Fotograaf Olev Mihkelmaa avab oma koduhoovis Fotokohviku, et näidata enda vahvamaid töid ja pakkuda mitut sorti kodus valmistatud jäätist ning muud head ja paremat.

Foto: Olev Mihkelmaa

Hommikukohvi ja saiakeste juures saab lobiseda pildistamisest ja kõigest, mis fotograafi elustiiliga kokku käib. Loomulikult võib pilte ka kaasa osta ja ja peresessiooniks aja kirja panna. Lastele pakutakse põnevaid limonaade ja võimalust koos nelja poisikratiga kiikedel ning mängumajas möllata.

 


Greencube majatehase kohvik
12-16, Lihula, Valuste tee 7

Greencube majatehas teeb kohvikutepäeval uksed lahti loetud tundideks!

Pakutakse hiidkrevette otse grillilt, suus sulavat šašlõkki, liha otse suitsuahjust!

Moodulmaja transport. Foto: Greencube majatehas

Lisaks saab vaadata ka majatehast koos pisikese ekskursiooniga. Kohvikus toimetab Eesti Peakokkade Ühenduse liige, Greencube majatehase pealik Henri Bekmann koos meeskonnaga. Magusa poole eest vastutab Kati Kamarik, kelle käe all valmivad hõrgud pavlovad ja makroonid. Müügist saadud tulu läheb Lihula lasteaia toetuseks.

 


Heinakohvik
13-18, Keemu sadam

Foto: Kristina Kukk

Kohvik sünnib Matsalu tublide perenaiste ja laste ühisprojektina – igaüks valmistab seda, mis talle omale meeldib ja hästi välja tuleb. Kindlasti pakutakse ka tänavu kihisevat angervaksajooki. Peremehed loovad külalistele võimalused kunstiliseks eneseväljenduseks heinaskulptuure meisterdades.

 


Keraamika kohvik
11-16, Lihula, Tallinna mnt 1a

Foto: Kristina Kukk

Külastades Keraamikakohvikut saate lasta end lummata maalähedastest ning ehedatest maitsetest. Silmailu pakub imeline savitöö. Külalistele esinevad Iren Sieberki laululapsed ja tantsulaagri osalejad. Lisaks on avatud Pireti salvrättide näitus.

 


Kirblas vanaema juures
10-14, Kirbla küla, Kirbla rahvamaja

Foto: Gerda Eha

Kohvikus pakutakse pannkooke, vanaema mustikakisselli ja vanaisa mesilastelt saadud mett. Avatud on käsitöönäitus “Vanaema ruutudest”. Muusikat ja tantsu vanaemadelt: esinevad “Rõõmurullid” ja Anne Vatter lastega.

 


Kolme Tee Kohvik
14-17, Järise küla, Murde talu

Foto: Gerda Eha

Kohvik on ajendatud laste ja noorte kultuuriaastast ning tulenevalt sellest on menüüs just see, mis sihtrühmale eriti meelepärane. Meelt lahutab kohvikukontsert viiulil ja karmoškal, mis algab kell 15.00.


Lilleline Lihula
10-15, Lihula, Tallinna mnt 25

Foto: Gerda Eha

Lihula raamatukogu ja Lihula Lillkirja Seltsi ühises kohvikus pakutakse suupisteid ja kooke, mis on seotud lilledega ning seda kas sisu, kujunduse või nimetuse kaudu.


Marta Õunaaed
12-17, Lihula, Jaama tn 25

Foto: Kristina Kukk

Menüüs on mullu külastajate lemmikuks osutunud küüslaugu ja võiga praetud krevetid. Palava ilma korral ka keefiri-krevetiokroška. Lisaks on avatud kokteilibaar.


Pärna kohvik
10-… (kuni külalisi jagub), Lihula, Pärna 7

Kohvikusse on oodatud kogu pere: hommikusöögiks pakutakse putru ja kohvijooke. Tootevalikusse kuuluvad erinevad soolased ja magusad muffinid, struudlid, jäätis, tordid jpm. Lastele on avatud mänguväljak ja batuut. Omaette elamuse saab lõbusõidul 50ndatest pärit tuletõrjeautoga.


Pireti lilleaed
11-14, Lihula, Tallinna mnt 59

Foto: Gerda Eha

Kohvikus saab nautida lilleilu, leida inspiratsiooni aiakujundamisest ning maitsta mõnusaid sööke-jooke; valikust leiab traditsioonilist šašlõkki ja kartulisalatit aga ka koduleiba ja porgandi-toorjuustu rullbiskviiti, magusasõpradele Napoleoni kook. Muusikalist meelelahutust pakub SULO. Halva ilma korral on võimalus varjuda katuse alla.


Pritsumaja kohvik
12-18, Lihula, Piiri 10

Pakutakse jooki, kooki, sööki ning kel huvi-tahtmist saab patsutada nii pritsuautosid kui -mehi. Lastele näputööd ja väikest meisterdamist tädi Kätlini juhendamisel. Võimalusel pannakse käima Pritsuekspressi kohviku ja keskuse vahel.


Sillerdav Saiake
11-16, Tuudi külaplats

Selgi aastal on Tuudi külaplatsi kohal hõljumas külarahva soe kodune hõng, mis kiirgab välja nii igast kodusest pirukast kui ka uhkemast küpsetisest.

Foto: Kristina Kukk

Sillerdava Saiakese meelitav helk kutsub Teid jälle siia päikesepaistelisele külaväljakule mekkima meie hõrgutisi nii kohapeal tassi kohvi kõrvale kui ka kaasa ostma. Ja sel aastal tasub olla varakult platsis, sest 10 esimest ostu saavad kauba peale väikese üllatuse. Kell 12.00-12.45 esinevad laulu ja naljaga kümme Viru-Nigula meest.


Sipa kohvik
12-16, Valuste küla, Sipa-Aadu talu

Foto: Kristina Kukk

Killuke ehedat eesti laulu-ja rannarahvast, kes pakkuvad head kohvi ja muid mõnusaid jooke, loomulikult ka soolast ning magusat ampsu. Sipa kohvik ootab külastajaid kitarri ja akordioni muusikat kuulama ning kaasa laulma ja võistlema kalapüügis.


Smile Today naeratusekohvik
10-16, Lihula, Penijõe tee 2

Lihula Noortemajas avatav noorte Smile Today naeratusekohvik toob igal juhul naeratuse suule nii suurel kui väikesel.

Lisaks mõnusa vahepala ostmise võimalusele, leiab kohvikust tegevusi igas vanuses ostjaile ning naerusuisematele klientidele jätkub küllaga üllatusi.

Foto: Gerda Eha

Menüüst leiab nii kooki, pudingit, kringlit kui ka nagitsaid ja juurviljakrõpse ning kindlasti ei puudu ka värskendavad jääjoogid ega lõõgastavad kuumad joogid. Kohvikus on kohal ka Smile Today projekti meediatiim, kes jäädvustavad päeva parimad hetked ning pakuvad väikese summa eest fotosessioone kõigile soovijatele.


Suitsukala kohvik
10-… (kuni külalisi jagub), Lihula, Tallinna mnt 18

Foto: Kristina Kukk

Kipperi Kala OÜ toimekas tiim paneb ka tänavu oma seljad kokku ning pakkuvad külastajatele parima kvaliteediga kalaroogasid ning nende kõrvale ka miskit teravat. Kell 13.15 esinevad laulu ja naljaga kümme Viru-Nigula meest.


Suitsvad rõõpad
10-18, Lihula, Raudtee 10

Pakutakse kohapeal valmistatud suitskukala ja värsket salatit.


Suvepesa
11-… (kuni külalisi jagub), Petaaluse küla, Madise-Jüri talu

Kohviku kujunduses on oluline roll taaskasutamisel. Päeva saab nautida vahvates lebolates.

Foto: Kelly Gelenits

Lisaks mõnusale olemisele pakume söödavat-joodavat alates soojast supist ja tatrasalatist kuni maitsva kohvi ja kookideni. Tegemist on lastesõbraliku kohaga, kus pere pisematele on oma menüü. Lisaks pakutakse ka erinevaid smuutisid. Erikülalisena on kohal vahvad neljajalgsed.


Tantsuõhtu Tapamaja Galeriis
18-22, Lihula, Tallinna mnt 7

Oma õhtuse kohvi saate Tapamaja Galeriist, laualt ei puudu ka mõnus söök ning Allikukivi veinimõisa joogid.

Foto: Piia Saak

Lisaks mängib muusika elavate inimeste elavas esituses: Kristi Kool lõõtspillil ja Liisa Koemets viiulil. Tantsule on oodatud kõik, olenemata soost või vanusest. Galeriile kohaselt pakub silmailu ka kunstinäitus.


 

PS. Kes veel ei ole kätte saanud kohvikutepäeva flaierit, siis seadke sammud Lihula Olerexi teenindusjaama!

 

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordinaator

 

Päise kujundus: Paula Marit Leiumaa

Admin - post author

No other information about this author.