Loading... (0%)

Täna on Lihulas doonoripäev

27 July 2017

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama täna, 27. juulil kella 11.00-14.30 Lihula Kultuurimajas toimuvale doonoripäevale.

Eriti oodatud on A negatiivsete doonorite veri, kuid kutsume ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid head tegema!

Verekeskuse doonorluse arendusjuhi Ülo Lombi sõnul on Lihulas doonoripäeva korraldamine alati südantsoojendav, sest siinsed doonorid on selline väike ja mõnus kogukond, kes on alati meie doonoripäevi heatujuliselt külastanud ning  sooja südamega head teinud.

Viimati olime Lihulas doonoripäevaga tänavu 16. märtsil ning siis külastas meid 40 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 33 doonoril ning kokku saime ligi 15 liitrit hinnalist verd. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi ning loodame südamest, et südasuvist doonoripäeva väisab samuti rohkelt Lihula doonoreid,“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Doonoripäevale tulles palume kaasa võtta hea tervise, mõnusa meeleolu ning isikut tõendava dokumendi.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad

 

Urve Pals
Kommunikatsioonispetsialist
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus

Admin - post author

No other information about this author.