Loading... (0%)

Fotogalerii: Lihulas avati eile digikino

23 November 2015

digikino-avaminePühapäeval avati Lihula kultuurimajas digikino. Avamise puhul pakuti kergeid suupisteid ning näidati masinaruumi, kus uus tehnika asub. Lisaks sai vaadata Lihula digikino kahte esimest filmi.  

Kui kultuurimaja direktor Tiina Lobja soovis algselt Kultuurkapitalist toetust saada, tuli vastus umbes selline, et kas igasse külla hakkame digikino paigaldama. Kuid kui tuli jutuks MAFF, kus viimati näidati filmilindilt filmi kolm festivali tagasi, räägiti juba teist juttu.
Lisaks Kultuurkapitalile toetas digikino paigaldamist ka Lihula Vallavalitsus. On ju kino olnud väga tähtsaks meelelahutuseks Lihulas.

Avamise puhul olid kohal ka abistajad Miterassast. Nemad arvasid, et pole vahet, kas kino asub Londonis, Tallinnas või Lihulas, kõik filmid peaksid esilinastuma samal ajal.

Näidati ka masinaruumi, kus seisid kõrvuti uus ja vana kinoaparaat. Uut masinat on võimalik juhtida ka telefonist või tahvelarvutist kuskil eemal viibides. Lihulas on hetkel kõige parem tehnika ja vähemalt järgmised kümme aastat ei pea uut varustust soetama. Kunagi on võimalik juurde osta ka 3D lääts, millega saaks näidata 3D filme, kuid see on hetkel tulevikumuusika.

Fotod: Helerin Leemets

Esimene film, mida uue kinoga rahvale näidati, oli “Käsilased”, mida käis vaatamas peaaegu sada inimest. Nüüd on veel ainult popkornimasin puudu ning olekski nagu Coca-Cola Plaza. Aga juba praegu on väga lahe.

Elagu Lihula uus digikino!


Lihula Teataja noortetoimetus

Svea Stahlman (15)

Fotod: Helerin Leemets (16)

Loe lisaks: Lihula kultuurimajas käib digikino paigaldamine

Admin - post author

No other information about this author.