Loading... (0%)

Lihulasse tuleb digikino

22 July 2015

“Lihula kino on 14. kino, mis on saanud viimastel aastatel digitaalseteks uuendusteks Kultuurkapitalist toetust. Ligi 30 tuhande eurosele toetusele lisandub omavalitsuse poolt veel 20 tuhat eurot,” vahendas Aktuaalne Kaamera.

Lihula kultuurikeskuses asuv kino on sarnases olukorras paljude Eesti väikekinodega – digipööre filmitööstuses on kaasa toonud selle, et ilma oma tehnikat uuendamata ei ole enam võimalik ekraanile tuua uusi linateoseid, sest moodsas formaadis edastatud filme ei saa vana tehnikaga maha mängida.

“Maainimene tahab ka kinos käia. Aga kui me peame hakkama Tallinna või Tartusse sõitma, siis see on kõik aeg ja aeg on raha ja aeg on kallis igaühel,” rääkis Lihula kultuurikeskuse juhataja Tiina Lobja.

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ütles, et edasisi maakinode toetusi hinnatakse juhtumipõhiselt, sest seni toetatud 14 digikinoga on Eesti enam-vähem juba kaetud.

“Need paigad, mida kultuuriministeerium ja Kultuurkapital esmaselt kaardistas, kus peaks olema kindlasti projektor, et vähemalt mingi mõistliku kauguse ulatuses oleks kõikidel Eestimaal elavatel inimestel võimalik tänapäeval valmivatest filmidest osa saada, on projektoritega varustatud,” selgitas Nõgene.

Esimesi filme peaks uue projektori pealt Lihulas näha saama selle aasta lõpus. Lihula kino on rahvusvahelise Matsalu loodusfilmifestivali üks olulisematest linastuspaikadest.
Allikas: ERR

Admin - post author

No other information about this author.