Loading... (0%)

Metsiku Lääne naised ja elav muusika Lihulas

24 October 2017

Rakvere Teater kutsub kultuurisõpru 1. novembril kell 19 Lihula Kultuurikeskusesse, et pakkuda vaatamiseks üht pinevat lugu, mis kannab nime “Küllus”.

Laval räägitakse kahest naisest ja nende elusaatusest 25. aasta jooksul Metsikus Läänes. Sellesse aega mahub nii armastust kui vihkamist, nii andeksandmist kui käega löömist.

Kultuuriajakirjanik Kairi Prints on väga kiitnud näitlejate kvartetti: Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Tarvo Sõmer ja Margus Grosnõi – ühe kohmetu väljapeetus, teise napakas särtsakus, kolmanda ebakindel robustsus, neljanda rumal püüdlikkus.

Eriliseks teeb lavastuse see, et terve etenduse aja on laval muusik, kes saadab näitlejaid live esitusega, mis loob omamoodi filmiliku atmosfääri. Väga uhkelt on lahendatud ajakulg, mida annavad edasi kostüümid – puruvaesusest küllusliku rikkuseni.

 

Süžee

Kaks väga erisugust naist kohtuvad raudteejaamas. Mõlemad on minemas … mehele. Nad on leidnud ajalehekuulutuse kaudu mehe ning nüüd ootavad härrasid, kes on lubanud viia nad Metsikusse Läände, et seal abielluda ja hakata õnnelikuks pereks. Nõnda oli see XIX sajandil Ameerikas kombeks: läänes oli rikkust, aga vähe naisi, ning nii neid kuulutuse kaudu otsiti ja kirja teel moositi.

Bess (Ülle Lichtfeldt) on malbe romantik, kes tsiteerib oma tulevase kaasa kirjadest kohti, kus mees räägib, kuidas tähed on nii lähedal, et neid saab peaaegu katsuda, ja muud selletaolist luulelist. Macon (Anneli Rahkema) on särtsakas ja praktiline noor naine, kes tahab lihtsalt asja kallale asuda ja kihvti elu elada. Tema ainuke mure tulevase mehega seoses on, et see poleks päris nii kole, et silmale valus vaadata. Tähtedest juttu pole.

Kaks väga erisugust naist leiavad ühise keele ja otsustavad saada sõpradeks. Siis saabuvad mehed. Bessi tähemehe asemel tuleb tema vend, sest romantikust kirjasõber on vahepeal ära surnud. Vend on äkiline ja robustne mees, kellele romantika on küll viimane, mille peale ta kunagi isegi tuleks. Siiski lubab ta Bessi naiseks võtta: vahet ju pole, see tüütu kirjade kirjutamise töö on kah nagunii juba ära tehtud – mugav. Maconi mees on aga kole kui öö, pealegi klaassilmaga, nii et hirm oli õigustatud.

Siis sõidavad mõlemad paarid koju ja hakkavad pereelu elama…

 

Lisainfo lavastuse kohta leiate Rakvere Teatri kodulehelt

Piletite broneerimine ja info Rakvere Teatri kassast telefonil 329 5444 või kassa@rakvereteater.ee. Lisaks saab pileteid osta internetis Piletimaailmast ja alla laadida oma nutiseadmesse!

Olete oodatud!

 

Kaduviku nimel,
Rakvere Teater

Admin - post author

No other information about this author.