Loading... (0%)

Gustav Vahari memoriaalil võistles 100 noort kreeka-rooma maadlejat 15 klubist üle Eesti

25 October 2017

7. oktoobril toimus Lihula Gümnaasiumi spordihoones kreeka-rooma maadlusvõistlus Gustav Vahari memoriaal, mille avamisel anti ürituse korraldajale Lihula Lions Klubi poolt tšekk summale 1030 eurot.

Gustav Vahari memoriaal, mis tänavu toimus juba seitsmendat korda, on aastatega saavutanud kindla koha maadlusliidu ja liikmesklubide võistluskalendris,” selgitas ürituse korraldaja ja raskejõustikuklubi “Leola” treener Janar Sõber.

Janari sõnu kinnitab ka suur osalejate arv, mis oli tänavu küll kuue võrra väiksem kui mullu, kuid siiski muljetavaldav – 100 noort kreeka-rooma maadlejat 15 klubist üle Eesti. “Meil on ideid, kuidas seda numbrit tulevikus suurendada,” kinnitas Janar.

Lihula Lions klubi toetus

Gustav Vahari memoriaali avas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, misjärel võttis sõnajärje üle Lihula Lions klubi aasta 2016/2017 president Andres Vaan, kes andis võistluse peakorraldajale raskejõustikuklubile Leola tšekki summale 1030€. Tegemist oli sümboolse žestiga, sest tegelikult said Lihula maadlejad selle toetuse juba varem kätte ning tänu sellele kaeti suvel toimunud spordi- ja puhkelaagri kulud.

Käesoleva aasta kevadel korraldasid Lihula Lions klubi ja RJK Leola metsaistutamise talgud, et toetada noorsportlaste spordi- ja puhkelaagrit. Sellest üritusest võttis osa kokku pea 50 inimest: Lihula Lions klubi liikmed, noormadlejad ja nende vanemad. Kokku istutati ligi 2 hektarit metsa, millega teeniti üle 800€. Sellele lisandusid vabatahtlike annetused, mida sai panna Lihula Konsumis seisnud korjanduskerasse. Nende tegevuste põhjal saadigi kokku 1030 eurot, mille pidulik üleandmine Gustav Vahari memoriaalil aset leidiski.

“Selliste vabatahtlike massiüritustega on alati see oht ja risk, et inimesed ei pruugi ju halva ilmaga või plaanide muutudes tahta kodust välja tulla. Ja siis on alati see hirm, et istud seal oma naise ja lastega üksi ja sunnid neid siis hea nägu peas tööle. Õnneks ei ole meid alt veetud ja on erakordselt ja täiesti siiralt liigutav näha kuidas inimesed tõepoolest peavad oluliseks ja väärtustavad seda, mida Leola lastega teeb. See oli juba teine kord kui meie peaaegu 10 aastase tegutsemise jooksul Lihula Lions noormaadlejate tegemisi toetab. Olen väga tänulik ja uhke oma õpilaste, nende vanemate ja Lihula Lionsite üle.”

– Janar Sõber, RJK Leola treener

Fotod: Anne Ööpik

Tulemused

Gustav Vahari memoriaalil oli lisaks teistele võistlemas kuus RJK “Leola” kasvandiku, kes tegid tubli tööd, kuid parimad tulemused tegid seekord Eerik Pank Virtsust ja Stefan-Lauri Mölder Lihulast, kes saavutasid oma kaalukategoorias hõbemedalid. Meie maadlusklubi esindasid veel Ats Kaasik, Charli Takk, Timmo Kaasik ja Alvar Nikkel.

“Võistlus möödus hästi ning seda tänu sekretäri ning vabariikliku ja rahvusvahelise kategooria kohtunikele, kes tegid suurepärase ja hästi sujuva turniiri. Tubli oli ka kiirabibrigaad, kes hoolitses nende eest, kes maadeldes pisut haiget said,” kiitis meeskonda Janar Sõber ning avaldas lootust, et Lääneranna vallas saaks maadlus olema samamoodi hinnatud nagu täna Lihulas.

 

Korraldajad soovivad omalt poolt tänada ürituse toetajaid: Lihula vald, Kultuurkapital, Packact OÜ, Lihula Tarbijate Ühistu, Kvaliteetaken OÜ ja Prodigi OÜ.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Galerii: Paula Marit Leiumaa

Admin - post author

No other information about this author.