Loading... (0%)

Neljapäeval algavad Lihula Muusikapäevad

10 July 2017

Neljapäeval, 13. juulil algab IX rahvusvaheline klassikalise muusika festival Lihula Muusikapäevad, mis kestab 16. juulini.

Neljapäevase festivali avavad sellel korral Lihula Kunstide Maja saalis neljapäeval, 13. juulil algusega kell 19.00 festivali peakorraldajad, viiuldaja Miina ja pianist Mihkel Järvi, kes on äsja saabunud üheksakontserdiliselt reisilt Hiinast. Kontserdi kavas on klassikalist kammermuusikat viiuli-klaveri duole ning muusikalisi suveniire kaks ja pool nädalat kestnud reisilt.

Festivali teine päev, reede, 14. juuli on pühendatud löökpillivirtuoosidele Peterburist, Venemaalt. Päev algab kontserdiga lastele Lihula Kultuurimajas algusega kell 14.00. Kontserdil on oodata ka üllatust nii lastele kui ka nende vanematele.

Reede, 14. juuli teine kontsert toimub Lihula mõisas kell 22.00, kus löökpillivirtuoosid pääsevad näitama ennast veelgi virtuoossemas valguses. Küünlavalguses suveõhtukontsert on kindlasti kogemist väärt igale kuulajale.

Laupäeval, 15. juulil kell 22.00 toimub kontsert Lihula Eliisabeti kirikus. Mediteerivat barokkmuusikat kuuldakse kitarri, viiuli, tšello ning Lihula kiriku kauni kõlaga oreli vahendusel. Kontserdi ajal saab näha ka Soome kunstnike teoseid.

Festivali kümnendat juubelit jätab ootama kontsert Lihula Eliisabeti kirikus, 16. juulil kell 19.00, esineb koosseis Järvi Instrumentalists. Kuulata saab kahte keelpillikvartetti klassikalise muusika pärlite hulgast. Festivali peakorraldajate peamine eesmärk on jagada armsaks saanud Lihula ning kogu Läänemaa publikuga muusikalisi kogemusi, mida esitajad peavad kaunimateks.

Lihula Muusikapäevade publikule ning esinejatele saabub maitseelamusi pakkuma saatest “Eesti parim pagar” tuntuks saanud Ain, kes rõõmustab meid oma fantastiliste pitsadega.

Lisainfo festivali kodulehel www.lihulamuusikapaevad.ee

Admin - post author

No other information about this author.