Loading... (0%)

Martin Teppan võitis Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel pronksi

07 July 2017

Lihula ja Hanila valla noorsportlased esinesid edukalt Rakveres 4-6. juulini toimunud Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel. Kolme päeva jooksul näidati väga häid tulemusi: kokku püstitati 18 isiklikku rekordit.

Lihulas treenivad ja Läänemaa Kergejõustikuklubi esindavad noored olid väga tublid ja väärivad suurt kiitust.

Rõõmu saime tunda Martin Teppani medalivõidust ning kõikide noorte eneseületustest. Meie 11 liikmeline kergejõustikukoondis koosnes sprinteritest, keskmaajooksjatest, pikamaajooksjatest, heitjatest, tõukajatest ja hüppajatest.

Parima tulemuse eest hoolitses Martin Teppan, kes saavutas noormeeste U18 vanusastme 800 meetri jooksus pronksmedali ajaga 2.02.86. Tegemist on Martini kolmanda järjestikuse medaliga antud distantsil Eesti noorte meistrivõistlustelt. 2015 aastal tuli kuld-, 2016 hõbe- ning tänavu pronksmedal.

Kergejõustikus on üheks tulemuste piirmäärajaks finaalipääs ehk koht kaheksa parima hulgas – neid kohti saavutasime sellelt võistluselt tervelt viis!

Lisaks Martin Teppani 800 meetri pronksile, saavutas noormees 1500 meetri jooksus 5. koha ajaga 4.26,05.
Trinity Õismets sai tütarlaste U16 vanusegrupi 1500 m takistusjooksus 4. koha ajaga 6.24.43.
Virgo Vallik saavutas poiste U16 vanusegrupi 1500 meetri takistusjooksus 5.koha ajaga 5.28.99.
Ainar-Sten Junker sai noormeeste U20 vanusegrupi kõrgushüppes 8. koha tulemusega 1.70.

Lisaks esikaheksale tuleb märkida häid tulemusi esitosinas: kiituse on siinkohal ära teeninud stabiilseid jookse teinud Krismar Liiv, kes kõikidel distantsidel (800 m, 1500 m ja 3000 m) oli 10-11 kohal.

Siiski peab mainima, et tublid olid kõik meie sportlased: Kaaro Saatmäe kuulitõukes ja kettaheites, Kristiina Kukk, Eerik Pank ja Kardo Roosma kuulitõukes, Tambet Järve erinevatel jooksudistantsidel ja Kerli Ristikivi kaugushüppes.

Noorte saavutatud tulemuste tõttu tulid parandused ka Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelisse. Martin Teppan paikneb nüüd meeste 1500 m jooksus ajaga 4.26.05 viiendal, Krismar Liiv meeste 3000 meetri jooksu edetabelis ajaga 10.33,47 kaheksandal real. Virgo Vallik aga püstitas 800 meetri jooksus Lihula Gümnaasiumi C-klassi rekordi. Uued rekordnumbrid on 2.24,68

Tore, et Lõuna-Läänemaal on tekkinud korralik, järjekindlalt harjutav noorte kergejõustikugrupp.

Kolmepäevane pikk võistlusreis sai teoks tänu headele abilistele: Hotell Wesenbegh, AS L&L, Lihula Maaparandus AS, Lihula Tarbijate Ühistu, Narma OÜ, Lihula Vallavalitsus, Hanila Vallavalitsus, Jüri Saatmäe, Andres Ammas, Argo Mõtt.