Loading... (0%)

“Öös on laineid” Muuseumiööl avati Lihulas Matsalu lahest leitud koge tükkide näitus

18 May 2016

Ühe väikese muuseumi jaoks on Muuseumiöö aasta tähtsamaks sündmuseks, milleks valmistutakse juba aasta algusest. Kui eelmisel aastal tõi Muuseumiöö Lihula muuseumisse täismaja ehk pisut üle saja külalise, siis sel korral oli osalejaid üle 50.

Öös on laineidKülastajaid oli lisaks Lihula ja ümbruskonna küladele Tallinnast, Sakust, Kohilast, Haapsalust, Pärnust, Kullamaalt, Virtsust.

Hea ja ilusa kontserdi andis sõpruskond Pärnust, kes valmistas ette spetsiaalse kava mereteemalistest lauludest. Nad jagasid ka laululehti, nii et saalisolijad said samuti kaasa laulda.

Huvitav ja hariv oli Maili Roio ettekanne koge leidudest. Teadaolevalt on Matsalu lahe vetest välja tulnud koge tükid vanimad, mis Eestist on leitud.

Tänusõnad

Suur aitäh Maili Roio, Marju Pajumets ja Ivi Talzi­, kes aitasid näituse „Koge leiud Matsalu lahest“ koostamisel.

Näitus jääb avatuks kuni juuli teise nädalani.

Lisaks muidugi eriline tänu kõigile, kes tulid ja sellest õhtupoolikust osa said ning tänan ka sponsoreid: Aino Kaer­-Jeser, Aldo Vaan, Kadi Rand ja Sirtsu kohvik, Väike Salong ning Lihula Vallavalitsus, kes aitasid kokku panna kingikotid esinejatele.

Et edaspidi saaks neid väärtuslikke koge tükke Lihula muuseumis säilitada, on vajalik neile ehitada kastid. Kui keegi tunneb, et saab ja soovib ses osas aidata,­ võtke palun ühendust muuseum@lihula.ee või 523 4303.

Maarja Jõevee
Lihula muuseum

Fotod: erakogu

Samal teemal:
Potikild tõestab, et Matsalu koge võib olla Eestist leituist vanim
Lihula ja Hanila muuseumides on homse Muuseumiöö raames ühtne programm
“Öös on muusikat” tõi Lihula muuseumisse täismaja

Admin - post author

No other information about this author.