Loading... (0%)

Rahvusvaheline Matsalu Loodusfilmide Festival laieneb Pärnu

24 January 2018

Tänavu 19.-23. septembrini toimuv 16. rahvusvaheline Matsalu Loodusfilmide Festival laieneb Eestimaa suvepeallinna Pärnu.  

Kuueteist aasta jooksul on Matsalu Loodusfilmide Festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna. Alates 2014. aastast saab valikut festivalifilmidest näha Tallinnas. 2017. aastal näidati filme ka Pürksi kultuurimajas. Tänavu lisandub kohtade nimistusse ka Pärnu.

Silvia Lotman tütar Liiviga. Foto: Kaarel Kaisel

Möödunud kolmapäeval, 17. jaanuaril said Pärnus kokku filmifestivali direktor Silvia Lotman, projektijuht Teele Meriste, Lihula Kultuurimaja juhataja Tiina Lobja ja Pärnu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Andrus Haugas, et arutada võimalust lisada festivaliprogrammi Pärnu külastamise päev. “Eelkokkuleppe kohaselt toimub tänavu 20. septembril niinimetatud MAFF-i Pärnu-päev, mis tähendab, et festivali väliskülalised külastavad Eestimaa suvepealinna, toimuvad linastused sealsetele koolilastele ja palju muud,” selgitas Silvia Lotman.

Silvia sõnul vajab kogu päevakava veel täpsemat koostamist, ent Lihula programmi filmifestivali laienemine Pärnu ei mõjuta.


Matsalu Loodusfilmide Festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust.

Filmifestival koosneb võistlusprogrammist, lisaprogrammidest, koolinoortele suunatud loodusharidusprogrammist, loodusfoto- ja kunstinäitustest, fotoprogrammist, seminaridest, töötubadest, meistriklassidest, uusima foto- ja videotehnika esitlustest jm. festivaliüritustest.

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.