Loading... (0%)

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ka Lihulas

28 September 2017

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, mille puhul rullub üle kogu Eesti lahti Muusikapäeva kontserdiprogramm – nii toimubki pühapäeval kell 12.00 Lihula Eliisabeti kirikus kontsert-kohtumine organisti, helilooja ja produtsent Andres Uibo ning kontratenor Ka Bo Chaniga. 

Organistina vajab Uibo Eestis vähe tutvustamist – ta on hinnatud kammermuusik, produtsent, pedagoog ja helilooja, kes on andnud üle tuhande soolokontserdi mitmel pool maailmas, näiteks Euroopas, Venemaal, Iisraelis ja Jaapanis.

Uibo on loonud muusikat sümfooniaorkestrile, kammerkoosseisudele, koorile ja orelile. Ta on algatanud mitmeid olulisi muusikafestivale nagu Tallinna Rahvusvahelise Orelifestival, Suure-Jaani muusikafestival ja Tallinna Bachi-nimeline muusikafestival. Muusikapäeva kontserdil mängib Uibo aga oreli asemel hoopis klaverit.

Kontratenorina vägagi ebatraditsioonilist häälerühma esindav Ka Bo Chan sündis Hongkongis, ent asus 17 aasta vanuselt elama Portlandi, kus õppis laulmist ja koorijuhtimist. Ligi 20 aasta eest tuli ta Eestisse, et õppida koorijuhtimist Hirvo Surva ja Merike Toro käe all ning laulmist Leelo Talviku juures.

Ka Bo Chan on töötanud Eesti Rahvusmeeskooris ning olnud solist näiteks Olari Eltsi, Jüri Alperteni, Andres Mustoneni ja Risto Joosti projektides. Ta on teinud koostööd selliste kollektiividega nagu NYYD Ensemble, Hortus Musicus, Pärnu Linnaorkester, Voces Musicales, Tallinna Poistekoor ja tütarlastekoor Ellerhein.


1. oktoober on päev, mil tehakse suur kummardus muusikale, sest just siis tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, mille puhul rullub üle kogu Eesti lahti Muusikapäeva kontserdiprogramm. Kõik enam kui sada kontserti on huvilistele tasuta.

Muusikapäeva pidamise traditsiooni algatas 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin. 2002. aastast tähistab Eesti Muusikanõukogu seda preemiate väljaandmisega, mida alates 2013. aastast saadab tasuta kontsertide programm.

Muusikapäeva sõlmib kokku pidulik Muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, mida saab algusega kell 19 ETV vahendusel otseülekandes jälgida.

Kingi endale üks muusikat tulvil päev!

 

Lisainfo: www.muusikapaev.ee

 

Nele Volbrück

Admin - post author

No other information about this author.