Loading... (0%)

Septembris saab Lihula Eliisabeti kirikus nautida õigeusu kloostrimuusikat

26 August 2016

Pühapäeval, 18.septembril kell 17 esineb Lihula Eliisabeti kirikus tuntud kooriansambel Orthodox Singers. Dirigent Valeri Petrovi juhatusel esitletakse kava, mis on pühendatud õigeusu kloostri traditsioonidele.

Kontserdisari, mis kannab nime „Helisev ajalugu. Vaimulik pärand“ on koostatud kaunitest vaimulikest teostest, mis on pärit erinevatest Kreeka, Venemaa, Bulgaaria ja Gruusia õigeusu kloostritest. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest on sellised, mida kuuleb kontsert-ettekannetel väga harva.

“Oleme varem Lihulas esinenud ning sellest ajast on Eliisabeti kirik jäänud meelde oma suurepärase akustikaga ning väga meeldiva kuulajaskonnaga,” kiitis ansambli laulja Maria Petrov ning lisas, et kuigi kontsert on pigem täiskasvanutele sobib vaimulik muusika siiski kõigile ning seega on kontserdile oodatud lisaks täiskasvanutele ka lapsed.

Kriitikute poolt kiidetud  

Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga ka Veljo Tormise muusikateoseid.

IMG_66950Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.

Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.

Pileteid hinnaga 10.-/5.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Pildid: Orthodox Singers

Admin - post author

No other information about this author.