Loading... (0%)

Suur ooper tulemas?

23 May 2016

Sel aastal on Lihula Muusika- ja Kunstikoolil põhjust pidu pidada. Meie kool sai alguse 1986. aastal muusikakoolina, 25 aastat on koolil olnud ka kunstiosakond, mis loodi 5 aastat hiljem.

1938. aastal ehitatud maja viimane põhjalikum renoveerimine lõppes 2006. aastal, seega oleme 10 aastat saanud töötada väga heades, just meile sobilikes ruumides. Tänavu on meie koolis 80 õpilast ja 12 õpetajat.

Selle hooaja tähtpäevi oleme otsustanud tähistada suvel, Lihula päevade ajal.

8. augustil kell 22.30 on plaanis Lihula mõisamäel etendada eesti esimene ooper ehk lauleldus „Uku ja Vanemuine”, mille kohta autor Karl August Hermann (pildil) ise on ütelnud: „Küll olen mina elus ilusaid oopereid näinud, kuid nii ilusat kui minu „Uku ja Vanemuine” mitte ühtegi!”

Et see kõik meil sel suvel ka väga ilus saab olema, selles me ei kahtle, seda enam, et kaasa on lubanud lüüa pea kõik kohalikud taidluskollektiivid ja professionaalsed muusikud, kellest suur osa Lihula Muusikakooliga seotud inimesed Endrik Üksvärav, Rene Soom, Märt Jakobson, Kadri-Liis Kukk jt. Kunstikooli õpilased ja vilistlased tegelevad kujunduse ja kostüümidega ning lavastajaks on kutsutud Meelis Sarv.

Orkestri kontsertmeistiks on lubanud tulla Miina Järvi ja muidugi on kohal Mati Põdra, kes sätib orkestratsiooni just meie orkestrit arvestades. Kogu asjatoimetuse idee ja juhatus on Pille Saatmäelt.

“Idee tuli pea viis aastat tagasi, kui juhtusin ühel suveõhtul Lihula linnusemäel jalutama. See lugu sobib sinna ja Lihula, õigemini Lõuna-Läänemaa, saab oma solistidega pakkuda suurepärase teatrielamuse,” kommenteeris Pille Saatmäe.

Kui kellelgi on tunne ning tahtmine muusika- ja kunstikoolile teha üks sünnipäevakink, siis oodatud on kõik toetused, mis lähevad ooperi korraldusfondi.

Ülekandeid saab teha Lihula Vallavalitsuse arveldusarvele EE341010602005099006 märgusõnaga „ooper”.

 

Piia Saak
Lihula Muusika- ja Kunstikooli direktor

Päise foto: Lihula mõisamägi, Asso Niin

Artikkel ilmus ka Lihula Teataja viimases paberlehes.

Admin - post author

No other information about this author.