Loading... (0%)

Täna algab Lihulas Klassikalise Muusika Festival

09 July 2015

LihulaPiltTänasest pühapäevani toimub Lihulas VII Klassikalise Muusika Festival Lihula Muusikapäevad, mis toob nelja päeva jooksul kuulajateni kuus kontserti.

Ajaloolisesse Lihulasse tulevad kokku muusikud Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Soomest ja kodumaalt. Festivali korraldajateks on Järvi perekonna noored muusikud.

Neljapäev

16.00 Ameerika Ühendriikide mereväe puhkpillikvintenti tasuta kontsert ”Allied Forces Winds”, mis saab teoks koostöös USA saatkonnaga ja toimub Lihula kirikumõisa tiigisaarel (kiriku ja lasteaia vahel, vihmase ilma korral kultuurimajas)

19.00 Festivali avakontsert Lihula Kunstide maja saalis. Maarika Järvi, Miina Järvi, Madis Järvi, Teresa Järve ja Teet Järvi esitavad saksa viiuldaja ja helilooja Andreas Jakob Rombergi keelpillikvinteti. Avakontserdil esineb ka pianist Mari Järvi.

Reede

22.00 Meeleolukas Öökontsert Lihula mõisas, kuhu on kutsutud esinema Brasiiliast Rio De Janeirost pärit laulja Sergio Bastos. Koos keelpillikvarteti ja bändiga esitab ta Bossa Nova stiilis Brasiilia muusikat. Bändis mängivad saksofonil Raul Sööt, kontrabassil Mihkel Mälgand ja löökpillidel Petteri Hasa Soomest.

Laupäev

17.00 Lihula kunstide maja saalis klaverimuusika Mihkel Järvi esituses. Lisaks sellele on pileti hinnas tükike kooki ja kohv.

22.00 Öökontsert Eliisabeti kirikus.  Miina, Madis ja Teet Järvi esitavad Johann Sebastian Bachi suurteose Goldbergi variatsioonid, mille on keelpillitriole seadnud Dmitry Sitkovetsky.

Pühapäev

19.00 Festivali lõppkontsert  Eliisabeti kirikus. Ettekandele tuleb Austria helilooja Anton Bruckneri keelpillikvintett.  Lisaks saab kuulda Sibeliuse 150. sünniaastapäeva puhul tema kauneid lühiteoseid Andante festivo, Romanss ja Impromptu. Külalisesinejana on lõppkontserdile kutsutud viiuldaja Juhani Palola Soomest.

Piletid on saadaval enne kontsertide algust kohapeal või Lihula Kultuurimajas E-R 10-16.

LMP-Plakaad2015-25

Lisainfo:
Muusikapäevade koduleht
Muusikapäevad Lihulas 9.-12. juuli
Ameerika Ühendriikide mereväe puhkpillikvintett esineb Lihulas

Admin - post author

No other information about this author.