Loading... (0%)

Noorte looduskaitsjate kursus Junior Ranger

08 July 2015

IMG_7727Keskkonnaamet korraldas 29. juunist 3. juulini Eestimaa rahvusparkides noore looduskaitsja ehk Junior Rangeri kursused. Kursuste eesmärgiks on suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust ning luua ja arendada noorte koostöövõrgustikku rahvusparkide ümber.

Kursustel osales 100 rahvusparkides või nende lähipiirkondades elavat 13–17-aastast loodushuvilist noort, kes olid kursustele valitud aineõpetajate soovituste ja oma motivatsioonikirjade alusel.

Kursused toimusid Lahemaa rahvuspargis Ojaäärse loodusmajas, Vilsandi rahvuspargis Pilguse mõisas, Matsalu rahvuspargis Metsküla algkoolis, Karula rahvuspargi külastuskeskuses ning Soomaal Vanaõue puhkekeskuses.

Matsalu kursuse parim Junior Ranger

Matsalus toimus viie päeva jooksul retked loodusesse, mille käigus õpiti tundma piirkonnale omaseid taime- ja loomaliike, viidi läbi loodushoiutöid, loomingulisi tegevusi, sõideti kanuudega Kloostri sillast kuni Suitsu sillani, käidi paadiga Matsalu lahel ning tutvuti kohalike kultuuriväärtustega. Kursustel anti juhiseid, kuidas looduses hakkama saada ning esmaabi andma.

Kursuste kaks parimat noort võivad esindada Eestit järgmisel suvel rahvusvahelisel kursusel Europarc Junior Ranger. Rahvuspargid valitakse loosi alusel välja. Möödunud aasta tublimad noored, Kristel Serg Karula rahvuspargist ja Annely Kasela Vilsandi rahvuspargist, sõidavad 11. juulil koos juhendaja Reet Vaiksaluga Soome Nuuksio rahvusparki, kus toimub üleeuroopaline Junior Rangeri laager. Järgmisel aastal saavad selle võimaluse osaliseks Soomaa ja Karula rahvusparkide parimad noored. Sel aastal oli Matsalu parim Junior Ranger Svea Stahlman.

Lihula noored Soomaa kursusel

Lisaks sellele, et Lihula noored osalesid Matsalu kursustel, sõitis neli Lihula noort, Liisa Raavel, Nathali Ploomipuu, Freddy Pajumets ja Martin Teppan Soomaa rahvuspargis, Vanaõue puhkekeskuses toimunud kursustele. Selle juures on eriti hea uudis see, et üks järgmisel aastal rahvusvahelisse laagrisse sõitja on Soomaa parim Liisa Raavel.

35 Euroopa riiki

Eesti on Euroopa Kaitsealade ühenduse Europarc liige, mis ühendab kaitsealasid 35-s Euroopa riigis. Europarci föderatsioon korraldab alates 2002. aastast üleeuroopalist noore looduskaitsja kursust (Junior Ranger), Eestis on kursusi korraldatud alates 2004. aastast. Lahemaa rahvuspargis toimus noore looduskaitsja kursus juba kaheteistkümnendat, Vilsandi rahvuspargis neljandat, Matsalu rahvuspargis kolmandat ja Karula rahvuspargis teist korda. Tänavu lisandus kursuste hulka esmakordselt Soomaa rahvuspark.

Kursuseid korraldas Keskkonnaamet, toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Vaata ja loe lisaks. ERR: Sada noort õpivad kursustel loodust kaitsma

Ave Huugen
Keskkonnahariduse spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.