Loading... (0%)

Verekeskus kutsub Lihula inimesi doonoripäevale

08 July 2015

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama homme, 9. juulil kell 11-15 Lihula kultuurimajas toimuvale doonoripäevale.

„Ootame väga Lihula inimestega kohtumist, sest Lihula doonorid on selline tore ja ühtehoidev kogukond, kes igal korral on meie doonoripäevi heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus kõigi veregruppide reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Lihulas 12. märtsil ning siis külastas doonoripäeva 56 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 45 doonoril ning esmaseid vereloovutajaid oli viis, Lihulast lahkusime enam kui 20 liitri hinnalise nestega.

Terve, puhanud ja söönud

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Heategude aeg

Suvi on heategude aeg. Igal aastal liiguvad just sel ajal mööda Eestimaad kollased doonoritelgid, mis kutsuvad enda juurde rõõmsaid ja abivalmis inimesi. Ootame ka sel aastal septembrini kõiki rõõmsaid ja heasoovlikke doonoreid meie mõnusatesse välilaagritesse üheksas Eesti linnas. Rohkem infot doonoritelkide suvest leiab www.doonoritelgid.ee.

Lisainfo verekeskuse kodulehelt  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.
Doonoriks tulek ei nõua palju aega ja vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu.

 

Admin - post author

No other information about this author.